Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Pierwsi absolwenci klasy policyjnej w ZSECh zakończyli naukę (ZDJĘCIA, WIDEO)

04.05.2021 10:30 | 20 komentarzy | 7 219 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Edukacja policyjna cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów. Co roku ZSECH w Trzebini ma pełny nabór do klas policyjnych. Mury szkoły właśnie opuścili pierwsi uczniowie, którzy ukończyli tę specjalność.
20
Pierwsi absolwenci klasy policyjnej w ZSECh zakończyli naukę (ZDJĘCIA, WIDEO)
Na zdjęciu od lewej: zdobywczyni tytułu Wybitnej Osobowości Aleksandra Rejdych, rzecznik prasowa chrzanowskiej policji Iwona Szelichiewicz oraz Absolwentka Roku Wiktoria Lipka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

- To była świetna klasa, z bardzo wysoką średnią ocen - mówi Katarzyna Herbik, wychowawczyni klasy policyjnej.

Nieprzypadkowo najwyższe wyróżnienie - tytuł oraz statuetkę „ Absolwenta Roku" Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini zdobyła uczennica tej klasy - Wiktoria Lipka. Jej średnia ocen wyniosła 5,37.
Dyrektorka ZSECh Renata Bębenek podkreśla, że rocznik uczniów obecnie kończących naukę w szkole był pełen ludzi z pasją, o nieprzeciętnych osobowościach. Grono Pedagogiczne postanowiło po raz pierwszy przyznać nagrodę „Wybitnej Osobowości" aż dwóm uczennicom.

To ustanowione 2012 roku wyróżnienie dostało do tej pory tylko czterech absolwentów. Rada Pedagogiczna przyznaje je uczniowi, który swoją postawą i nieprzeciętną osobowością kreuje godny naśladowania wizerunek absolwenta szkoły. W tym roku nagrodę otrzymały Julia Biskup oraz Aleksandra Rejdych.

ZSECh w 2015 roku przystąpił do programu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo", a w 2017 roku wprowadził do programu nauczania edukacji policyjną, realizowaną w szkole na kierunku technik spedytor i technik eksploatacji portów i terminali jako dodatkowe zajęcia.