Kamień przerwał niemoc w Woli Filipowskiej (WIDEO, ZDJĘCIA)

20.04.2019 19:20 | 0 komentarzy | 5 865 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 19:50

AKTUALIZACJA

Start Kamień pokonał Wolankę Wola Filipowska i utrzymał prowadzenie w chrzanowskiej A-klasie. Efektowne zwycięstwa na wyjazdach odniosły ekipy MKS Libiąż i Ciężkowianki Jaworzno.

0
Zawodnik Wolanki Mateusz Lasoń (z prawej) w pojedynku z kapitanem Startu Tomaszem Pankiem

Wolanka Wola Filipowska - Start Kamień 2-4 (1-1)

1-0 Kacper Żbik (35), 1-1 Mateusz Czechowski (44), 1-2 Piotr Pytka (50), 1-3 Tomasz Panek (63), 1-4 Mariusz Celej (66), 2-4 Sebastian Kocot (68)

Wolanka: J. Ryba - M. Grochal, Ziółko, Jaworski (78. M. Pałka), Bicz (62. P. Lasoń), S. Kocot, Ł. Żbik, K. Żbik (57. Kalęba), M. Lasoń (57. Kowalski), P. Żbik, G. Kocot

Start: Białecki - G. Panek, Gorliński, Bulanda S. Kozioł (80. Koszycki), T. Panek (76. J. Kozioł), Bidas, P. Panek, Pytka (60. Czech), Czechowski, Celej (69. Wołek)

Lider rozgrywek przełamał niemoc w Woli Filipowskiej, wygrywając na boisku Wolanki po raz pierwszy od października 2014 roku. Kolejne trzy wizyty na tym obiekcie kończyły się porażkami drużyny z Kamienia.
W 35. minucie mogło się wydawać, że ta „klątwa" może jeszcze potrwać. Mimo że goście od początku sobotniego meczu mieli optyczną przewagę, to bramkę strzelili rywale. Ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Kacper Żbik.
Przyjezdni zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą, strzelając gola do szatni. Jego autorem okazał się Mateusz Czechowski, uderzając mocno z kilkunastu metrów.
Drugą odsłonę to lider rozgrywek rozpoczął zdecydowanie lepiej. W 50. minucie niepilnowany w polu karnym Piotr Pytka przyjął piłkę i na raty pokonał Jakuba Rybę, dając prowadzenie swojej drużynie.
Między 63., a 66. minutą miejscowi otrzymali kolejne dwa ciosy. Najpierw do siatki trafił Tomasz Panek, a następnie najskuteczniejszy zawodnik A-klasy Mariusz Celej.
Gospodarze zdołali co prawda zdobyć szybko drugiego gola (po strzale z dystansu Sebastiana Kocota błąd popełnił golkiper Startu), ale na więcej nie było już ich stać tego dnia i to przeciwnik zainkasował pełną pulę.
- Obawiałem się tego meczu, pewnych schematów i agresywnej gry. Wolanka jest niewygodnym rywalem, co dzisiaj potwierdziła. Na początku my mieliśmy inicjatywę, ale potem mecz się wyrównał. Zauważyliśmy, że gdy nasz zespół znalazł się na podium tabeli, przeciwnicy inaczej do nas podchodzą, inaczej ustawiają się taktycznie. Gra z ich strony jest mniej otwarta, co zmusza nas do pracy na treningach nad atakiem pozycyjnym. Choć lubimy szybki atak musieliśmy się dostosować do tego, jak wychodzą rywale - mówi Paweł Bogdanowicz, szkoleniowiec Startu Kamień.

Błyskawica Myślachowice - Fablok Chrzanów 1-1

Promyk Bolęcin - Wisła Jankowice 0-3

Victoria Zalas - UKS Dulowa 0-2

SPRiN Regulice - MKS Libiąż 2-7

Tęcza Tenczynek - Ciężkowianka Jaworzno 1-6

Zagórzanka Zagórze - MKS Alwernia 0-0