Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej

15.02.2019 11:15 | 0 komentarzy | 1 139 odsłona | Marek Oratowski

Kibice mogą obejrzeć dwa mecze piłki ręcznej, w tym inaugurację rozgrywek III ligi szczypiornistów z Libiąża. Miłośnicy królewskiej gry wezmą udział w zawodach szachowych w Trzebini.

0
Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej
W wilii NOT odbędzie się I Trzebiński Kwadrans Szachowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIKA RĘCZNA

I liga

MTS Chrzanów - AZS UW Warszawa (sobota, 16 lutego, godz. 18, hala sportowa w Chrzanowie)

W pierwszej rundzie chrzanowianie wygrali w Warszawie 28-26. Tym razem też chcą pokonać niżej notowanego rywala. Przed tygodniem ulegli w Zamościu, ale ich sobotni rywal też wyraźnie przegrał na wyjeździe Orlen Wiśle II Płock. Zespół z Warszawy w tym sezonie na wyjeździe wygrał tylko raz, Gospodarze jednak nie powinni go lekceważyć, bo w pojedynku z MTS-em u siebie pokazał charakter.

III liga

Czwórka Libiąż - Jedynka Myślenice (niedziela, 17 lutego, godz. 11, hala sportowa w Libiążu)

Z dotychczasowej kadry odeszło kilku młodych zawodników. Zaczęli naukę w większych miastach i tam grają w klubach. Kilku zrezygnowało z uprawiania sportu. Do tego sezonu zespół przystąpi w składzie: Karol Michalik i Bartosz Mikołajczyk (bramkarze), Grzegorz Mikunda (kapitan), Mateusz Lewiński, Kamil Dziubiński, Jakub Dziubiński, Piotr Drewniak, Marcin Bębenek, Łukasz Głowicki, Rafał Jędrzejczyk, Damian Jeleń, Grzegorz Figura, Szymon Cwener, Adam Latko, Adam Kwiecień i Michał Tryner. Trenerem ekipy jest Marcin Majewski.

W okresie przygotowawczym zespół zagrał dwa sparingi z drużynami z drugiej ligi, W konfrontacji z rywalami z Bytomia i Zawiercia (wicelider), chrzanowianie musieli uznać wyższość rywali. Zaprezentowali się jednak pozytywnie na tle faworyzowanych przeciwników. Gracze zebrali też cenne doświadczenie, które ma zaprocentować w rozgrywkach III ligi. Chcieliby w nich zając jak najwyższe miejsce. Szczególnie w meczach rozgrywanych w roli gospodarzy. W lidze zagra 10 ekip.

SZACHY

I Trzebiński Kwadrans Szachowy (sobota, 16 lutego, godz. 10-14.30, willa NOT w Sierszy)

Rywalizacja odbędzie się system szwajcarski na dystansie 7 rund, z czasem 15 minut na zawodnika. Lista startowa jest już zamknięta. Zawiera 56 nazwisk graczy nie tylko z powiatu chrzanowskiego, ale także m.in. Krakowa i Oświęcimia.