Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Balaton nie będzie tańszy dla miejscowych

14.05.2018 11:46 | 35 komentarzy | 8 428 odsłon | Anna Jarguz

Trzebinianie zapłacą za wstęp na kąpielisko tyle samo, co osoby mieszkające w innych gminach. Propozycja Grzegorza Żuradzkiego, którego powołano do pełnienia funkcji burmistrza Trzebini, aby płacili 50 proc. stawki, przepadła.

35
Balaton nie będzie tańszy dla miejscowych
Grzegorz Żuradzki (z prawej) przekonywał zebranych do zaproponowanego przez siebie projektu uchwały, ale nie przekonał
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek rada zajmowała się dwiema uchwałami, dotyczącymi tego samego tematu - wysokości opłat za korzystanie z terenu ośrodka rekreacyjnego Balaton.

Pierwszą zgłosiła grupa radnych. Zaproponowała wprowadzenie karnetów, upoważniających do 10 wejść na kąpielisko, które nie będą imienne i będą mogły być wykorzystywane we wszystkie dni tygodnia (do tej pory karnety były imienne i upoważniały do wejścia na kąpielisko tylko w dni robocze). Jeśli ktoś wykupi taki karnet za wstęp zapłaci 50 proc. stawki.


Z kolei drugą uchwałę zaproponował pełniący obowiązki burmistrza. Zakładała wprowadzenie 50 proc. zniżki, ale tylko dla mieszkańców gminy Trzebinia. Przy wejściu osoba, która chciałaby z niej skorzystać, musiałaby okazać dokument, potwierdzający zameldowanie.

Radni, zdecydowaną większością głosów, poparli pierwszy projekt uchwały bez 50 proc. zniżki na bilety jednorazowe dla miejscowych.


- A co jeśli w Chrzanowie czy Libiążu podjęliby podobne uchwały i tam za wstęp nasi mieszkańcy musieliby płacić więcej?! Po co budować mury i dzielić ludzi - mówił na sesji radny Marek Harwes.