Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Złodzieje wynieśli z Tesco dwa... telewizory

11.01.2017 15:57 | 6 komentarzy | 8 227 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

We wtorek policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież w markecie przy ul. Szpitalnej w Chrzanowie. Jeden z nich wyniósł ze sklepu 24-calowy telewizor. Drugi innego dnia zabrał niewiele mniejszy sprzęt.

6
Złodzieje wynieśli z Tesco dwa... telewizory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do pierwszej kradzieży doszło 2 stycznia. Dopiero jednak we wtorek sklep zawiadomił o przestępstwie policję.

- Skradziony został telewizor LG o wartości 779 złotych. Sprawca opuścił market wraz z towarem i zniknął. Policjanci kryminalni ustalili go w wyniku pracy operacyjnej. To 24-letni mieszkaniec Chrzanowa. We wtorek został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do winy - mówi Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka prasowa chrzanowskiej policji.

Policjanci namierzyli też innego złodzieja, który 10 stycznia w Tesco ukradł telewizor Akai 19. To 22-letni mieszkaniec Chrzanowa. Okazało się, że na sumieniu ma nie tylko tę kradzież. W listopadzie ubiegłego roku przywłaszczył sobie telefon komórkowy za ponad 600 zł na szkodę mieszkanki Płazy.

Obydwu zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.


***

We wtorek chrzanowska komenda została powiadomiona o włamaniu do kontenera na butle gazowe przy ul. Sikorskiego w Rozkochowie. Sprawca po wykrzywieniu zawiasu drzwiczek dostał się do wnętrzna kontenera, skąd zabrał 8 butli z propan-butanem. Straty wynoszą 665 zł.