Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Nie tylko nauczyciele cieszą się z zapowiedzi premiera o powrocie do szkół

25.06.2020 11:00 | 1 komentarz | 2 071 odsłony | Marek Oratowski

Od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. W czwartek w jednym z wywiadów zapowiedział to premier Mateusz Morawiecki.

1
Nie tylko nauczyciele cieszą się z zapowiedzi premiera o powrocie do szkół
Na rozpoczęcie roku szkolnego dzieci i młodzież mają przyjść do szkół, fot. archiwum
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa stacjonarne nauczenie w szkołach i na uczelniach w Polsce było zawieszone od 12 marca. Lekcje odbywały się online.

Premier zapowiedzial w wywiadzie dla Radia Łódź i TVP 3 Łódż, że od września dzieci i studenci wrócą do starcjonarnej nauki. Powiedział, że to pewna decyzja.

- To bardzo dobra wiadomość. Cieszą się zarówno dzieci, jak i rodzice oraz nauczyciele. Możemy spokojniej iść na wakacje z tą myślą, że we wrześniu spotkamy się już nie w nauce zdalnej, tylko z dziećmi w klasach. Mam nadzieję, że to będą pełne klasy. Oczywiście będziemy zwracać uwagę na kwestie bezpieczeństwa - deklaruje Bogumiła Boho, dyrektor SP nr 1 w Chrzanowie.

Jak oceniacie tę decyzję premiera?

W piątek odbędzie się zakończenie roku szkolnego.

- Uczniowie mają przychodzić w grupach. Każda klasa zostanie podzielona na pół, bo w sali możemy zgromadzić 12 osób. Dostaną świadectwa. Będą w rękawiczkach i maseczkach. Niestety, tylko tak możemy ich pożegnać. Ponieważ przez to zdalne nauczanie nie będzie grupowego zdjęcia na pamiątkę, wymysliliśmy z nauczycielami, że po wyjściu z sali każda grupa odciśnie przy użyciu farb swoją rękę na szarym papierze koło swojego zdjęcia, zrobionego podczas niedawnych egzaminów. Chodzi o to, by został ślad po naszych absolwentach - dodaje dyrektorka.