Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Coraz większe tłumy w kolejce po paszporty

06.06.2018 14:24 | 4 komentarze | 6 592 odsłon | Marek Oratowski

Niedługo sezon wakacyjny, więc w punkcie paszportowym w chrzanowskim starostwie są coraz dłuższe kolejki. Ze złożeniem wniosku nie warto zatem czekać do ostatniej chwili.

4
Coraz większe tłumy w kolejce po paszporty
Na paszport trzeba czekać około trzech tygodni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Długie kolejki są od kilku tygodni.

- W związku z tym, że nie ma rejonizacji, przyjeżdża do nas także wiele osób z Jaworzna. Musieliśmy nawet dokupić nową szafkę, by zmieściły się nam wszystkie dokumenty. Wąskim gardłem jest to, że wnioski są odbierane od nas i odwożone do Krakowa tylko raz w tygodniu, we wtorki - mówi Ryszard Leśniak, dyrektor wydziału komunikacji i paszportów chrzanowskiego starostwa.
Największe kolejki są w poniedziałki, kiedy starostwo jest najdłużej czynne. Niekiedy ludzi jest tyle, że nie wszyscy zdążą zostać przyjęci.

- By mieć pewność przyjęcia i nie czekać długo w kolejce, najlepiej zarejestrować się przez internet - radzi Ryszard Leśniak.
Na paszport trzeba czekać około trzech tygodni.
Przy składaniu wniosku paszportowego ze zdjęciem trzeba wnieść opłatę w wysokości 140 zł. Połowę tej kwoty płacą uprawnieni do ulgi m.in. uczniowie, emeryci, renciści i kombatanci. W przypadu ubiegania się o paszport dla małoletnich, przy składaniu wniosku powinni być obecni rodzice lub opiekunowie prawni.

W chrzanowskim starostwie w wydziale komunikacji i paszportów mieszkańcy są przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.15 do 16.30, we wtorek od godz. 7.15 do 14.30, w środę od godz. 7.15 do 14.30, w czwartek od godz. 7.15 do 14.30 i piątek od godz. 7.15 do 12.30.