Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Nowy szef chrzanowskiej policji chce reaktywować grupę rajdującą

30.04.2018 09:12 | 11 komentarzy | 10 943 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Ubrani w czarne moro funkcjonariusze, którzy patrolują ulice powiatu chrzanowskiego z długą bronią? Te sceny z przeszłości mają wrócić.

11
Nowy szef chrzanowskiej policji chce reaktywować grupę rajdującą
Mł. insp. Michał Gamrat uważa, że reaktywowanie grupy rajdującej w Chrzanowie to dobry pomysł. Nie da się tego jednak zrobić od razu z powodu braków kadrowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Grupa rajdująca G1 działała w Chrzanowie za czasów, gdy szefem policji był Marek Gorzkowski. Wielu mieszkańców z sentymentem to wspomina. Mówią, że czuli się bezpieczniej. Od dawna pojawiają się głosy, by G1 reaktywować. Co na to nowy komendant chrzanowskiej policji?

- Grupa rajdująca to nie był pomysł komendanta Gorzkowskiego. Chrzanów zaczerpnął go z jednostki, w której pracowałem wspólnie z komendantem Radkiem Bąchórem. Mam na myśli komendę w Olkuszu. Fajnie się sprawdzała - mówi mł. insp. Michał Gamrat, p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie.

Funkcjonariusze z G1 byli odciążeni od interwencji. Ubrani w czarne moro i wyposażeni w długą broń, patrolowali miasto i reagowali, gdy ktoś łamał prawo.  Samym wyglądem budzili respekt.

- Grupa rajdująca może zostać w Chrzanowie reaktywowana. To dobry pomysł. Najpierw musimy jednak uzupełnić braki kadrowe. Obecnie w KPP jest 15 wakatów - wyjaśnia Gamrat.