Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Rocznie przepijamy ponad sto milionów

30.12.2017 16:30 | 4 komentarze | 3 650 odsłony | Marek Oratowski

Statystyczny mieszkaniec powiatu chrzanowskiego wydaje na piwo, wino i wódkę ponad 800 zł rocznie. W sumie przepijamy równowartość około 50 Maybachów, najdroższych seryjnie produkowanych samochodów.

4
Rocznie przepijamy ponad sto milionów
Wino stanowi kilkanaście procent rynku alkoholowego, na którym dominuje piwo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pod koniec roku gminy uchwalają programy profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Zawarte są w nim także informacje o skali spożycia.

W powiecie chrzanowskim na piwo, wino i wódkę wydajemy już ponad sto milionów złotych rocznie. Co oczywiste, najwięcej napojów z "procentami" mieszkańcy kupują w Chrzanowie. Sklepy i lokale gastronomiczne sprzedają ich za ponad 47 milionów złotych. W stolicy powiatu jest też najwięcej punktów z alkoholem. Siedem lat temu było ich 170, a teraz ponad 200. Wciąż ponad połowę sprzedaży stanowi piwo.

Wszyscy Polacy wydają na trunki równowartośc ponad dwudziestu Stadionów Narodowych, czyli prawie 50 miliardów złotych. Napoje wyskokowe można w kraju kupić w ponad 135 tysiącach miejsc (12 tysięcy z nich jest zlokalizowanych w Małopolsce, a ponad 400 w powiecie chrzanowskim).