Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Zorganizowana grupa przestępcza w rękach policji

30.10.2017 14:44 | 3 komentarze | 11 916 odsłon | Tadeusz Jachnicki

23-latek z powiatu chrzanowskiego był członkiem gangu handlującego narkotykami w zachodniej części Małopolski.

3
Zorganizowana grupa przestępcza w rękach policji
Zatrzymanie w jednym z mieszkań. FOT. KPP Oświęcim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policja nie chce ujawnić z jakiej miejscowości konkretnie pochodzi 23-latek. Wiadomo, że został zatrzymany w tym samym czasie, co sześciu innych członków grupy. Wszyscy w wieku od 18 do 31 lat.

Sprawę prowadziła oświęcimska policja wspólnie z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Krakowie.

- Podczas równocześnie przeprowadzonych w powiecie oświęcimskim, chrzanowskim oraz wadowickim, przeszukań, policjanci zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę oraz tabletki ecstasy o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych. Ponadto przejęli ponad 15 tysięcy złotych pochodzących z przestępczego procederu, a na poczet przyszłej kary zabezpieczyli warte blisko 40 tysięcy mienie podejrzanych - informuje Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej policji.

Mundurowi tropili siatkę kilkanaście tygodni.

24 października rozpoczęły się zatrzymania jednocześnie w trzech powiatach. Przez kolejne dni policjanci nie informowali o swojej akcji. Trwały przesłuchania. Całą sprawę prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.