Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Wolontariusze zapraszają chętnych do wędrowania na Jasną Górę

26.07.2017 14:57 | 8 komentarzy | 3 178 odsłony | Marek Oratowski

Od 1 do 6 sierpnia można się zapisać na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Z Chrzanowa co roku w drogę wyrusza około 600 osób.

8
Wolontariusze zapraszają chętnych do wędrowania na Jasną Górę
Z Chrzanowa do Częstochowy wychodzi grupa libiąska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiele osób nie wyobraża sobie sierpnia bez wędrówki na Jasną Górę. Oprócz stałych bywalców, co roku są też debiutujący w roli pątników. Do Częstochowy idą dzieci, młodzież, osoby w sile wieku i seniorzy. Można się zapisywać od 1 do 6 sierpnia.

Od godz. 10 do 12 i od 15 do 19 - w tych godzinach dyżury pełnione będą w domu katechetycznym parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie. Przy zapisie trzeba zapłacić 30 zł (dzieci i młodzież do 16. roku życia) lub 60 zł (pozostali). Gdy ktoś chce wrócić z Częstochowy autokarem, dodatkowo powinien wpłacić 30 zł. Niepełnoletni muszą przedstawić zgodę rodziców oraz mieć dorosłego pielgrzyma, który weźmie za nich odpowiedzialność.

We wskazanych dniach zapisy przyjmowane będą także w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini (1, 3 i 5 sierpnia od godz. 17.30 do 19.00, 2 i 4 sierpnia od godz. 9 do 10.30 oraz w niedzielę, 6 sierpnia, po każdej mszy świętej).
Pielgrzymka rozpocznie się w poniedziałek, 7 sierpnia, mszą świętą odprawianą o godz. 11 w kościele MBR w Chrzanowie. Do celu grupa dojdzie 11 sierpnia po pokonaniu ok. 120 kilometrów.

Ogółem przez ziemię chrzanowska przejdzie w kilku grupach oraz przejedzie na rowerach ponad 5 tysięcy osób zdążających do Czarnej Madonny m.in. z Podhala i Andrychowa.