Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Doradcy emerytalni są oblegani

05.07.2017 13:55 | 0 komentarzy | 5 034 odsłon | Marek Oratowski

We wszystkich placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, także w Chrzanowie, mieszkańcy mogą skorzystać z porad doradców emerytalnych. Ustawiają się do nich kolejki.

0
Doradcy emerytalni są oblegani
W chrzanowskim oddziale ZUS doradcy mają co robić
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Doradcy zostali ustanowieni w związku z obniżeniem wieku emerytalnego dla kobiet do 60 lat i mężczyzn do 65 lat. Według szacunków ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej w ostatnim kwartale tego roku na emeryturę może przejść nawet 331 tysięcy Polaków. Z tego ponad 6300 osób z terenu działania chrzanowskiego oddziału ZUS.

- Na sali obsługi mamy trzech stałych doradców. W razie potrzeby pomoże im dwóch przeszkolonych pracowników wydziału emerytalno-rentowego. Doradcy wyjaśnią zasady przyznawania emerytury i wytłumaczą, od czego zależy jej wysokość. Przekażą informacje pomocne w wybraniu najlepszego momentu przejścia na nią i wyliczą za pomocą specjalnego kalkulatora jej przewidywaną wysokość. Gdy osoba zdecyduje się złożyć wniosek o emeryturę dowie się też, jakie dokumenty powinna przygotować - tłumaczy Barbara Korpała, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS Oddział w Chrzanowie.

W chrzanowskim oddziale i jego inspektoratach w pierwszym dniu funkcjonowania doradców z ich usług skorzystało aż 317 osób. To znacznie więcej, niż zwykle.

Chcąc stanąć w kolejce do doradcy w biletomacie stojącym przed salą obsługi trzeba wybrać opcję "emerytury i renty", a potem "doradca emerytalny".

Chrzanowska placówka ZUS-u mieści się przy ulicy Oświęcimskiej  14. Mieszkańcy są w niej obsługiwani w poniedziałki od godz. 8 do 18 oraz od wtorku do piątku od godziny 8 do 15.