Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Strażacy biegali z wężami na czas

10.06.2017 19:38 | 0 komentarzy | 4 880 odsłony | Marek Oratowski

Boisko przy szkole na ulicy Pogorskiej w Chrzanowie opanowali w sobotę członkowie jednostek OSP z całego powiatu. Rywalizowali tylko w sztafecie, bo zawody zostały skrócone ze względu na deszcz.

0
Strażacy biegali z wężami na czas
Strażak z OSP Regulice dobiega do mety
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawody trwały przez osiem godzin. Pokazali się w nich zarówno członkowie młodzieżowych drużyn pożarniczych, jak i dorośli druhowie. Musieli na bieżni wokół boiska przebiec sztafetę z takimi przeszkodami, jak równoważnia, ściana i płotek lekkoatletyczny. Ostatni, siódmy zawodnik, dobiegał do mety z wężem.

- Poszło nam bardzo dobrze. To nasz trzeci start. W tamtym roku wygraliśmy. Przed zawodami dwa razy w tygodniu ćwiczyliśmy w Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie - powiedział nam Kacper Zieliński z młodzieżowej drużyny OSP Psary. W tym roku też była najlepsza.

Ćwiczenie bojowe, czyli druga konkurencja, nie doszło do skutku. Wszystko przez deszcz.
W klasyfikacji generalnej pierwszym miejscem podzielili się uczestnicy z OSP Dulowa i Jankowice. Trzecia lokata przypadła druhom z Zagórza. Wśród pań triumfowały reprezentantki Zagórza, przed rywalkami z Psar i Rozkochowa. Do rywalizacji młodzieżowych drużyn dziewcząt przystąpiły tylko zawodniczki z OSP Moczydło, więc przypadła im palma pierwszeństwa.

Zanim się rozpadało, mieszkańcy oglądający zmagania strażaków zdążyli zjeść grochówkę, a dzieci wziąć udział w konkursie.