Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Szykujcie maseczki, szaliki, chusty... Od czwartku je nosimy!

13.04.2020 19:01 | 63 komentarze | 6 906 odsłon | Alicja Molenda

Przebywajac poza domem, od 16 kwietnia musimy zakrywać usta i nos. Nie wszyscy mamy do dyspozycji profesjonalne środki ochrony.

63
Szykujcie maseczki, szaliki, chusty...  Od czwartku je nosimy!
Szaliki, chusty, maseczki. Wszystko się może przydać.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od czwartku do odwołania przepisy nakładają obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania w miejscach publicznych.

Najtańsze maseczki można było jeszcze niedawno kupić za kilkadziesiąt groszy. Dziś ich ceny zaczynają się od ok. 4 zł. Jeśli się dobrze rozejrzeć już nie tylko apteki, ale też drobny handel ma przeróżne środki ochrony w ofercie.

Jutro ukraiński transportowiec An 225 Mrija (Marzenie) przywiezie do Polski ok. 7 mln maseczek i kilka milionów fartuchów ochronnnych z  Chin. Będą przeznaczone dla pracowników służby zdrowia, która bardzo na nie czeka i bardzo ich potrzebuje.

My musimy sobie na razie radzić sami z nowym obowiązkiem zakrywania ust o nosa. Jeśli macie jakieś fajne pomysły na skuteczne zastąpienie gotowych maseczek częścią odzieży lub innym materiałem, byle dało się w tym oddychać, to bardzo prosimy, dzielcie się pomysłami.