Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Z dnia na dzień choruje coraz więcej policjantów

08.11.2018 15:27 | 30 komentarzy | 6 472 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Blisko 45 proc. funkcjonariuszy zatrudnionych w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie i podległych jej komisariatach dostarczyło zwolnienia lekarskie. Jak tak dalej pójdzie, w patrolach będą musieli jeździć... komendanci.

30
Z dnia na dzień choruje coraz więcej policjantów
Policjanci chorują, a na ulicach jest coraz mniej patroli
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas


Sytuacja pogarsza się z każdym dniem. Praktycznie każdy wydział komendy jest przetrzebiony z powodu „grypy". Podobnie jest w komisariatach w Trzebini, Libiążu i Alwerni.

- W weekend na chrzanowskich ulicach może nie być ani jednego patrolu. Chyba że komendant powiatowy i jego zastępca będą jeździć na interwencje osobiście! - mówi jeden z funkcjonariuszy.

Codziennie kolejni policjanci dostarczają L4. To efekt ogólnopolskiego protestu mundurowych, który trwa od lipca. Stróże prawa domagają się m.in. wyższych zarobków, reformy systemu emerytalnego, a także pełnopłatnego chorobowego. Akcję zaostrzyli z powodu zbliżających się obchodów 11 Listopada. Na wypadek, gdyby komenda główna chciała ich ściągnąć do Warszawy do zabezpieczenia organizowanych uroczystości.

- Blisko 45 proc. funkcjonariuszy chrzanowskiej policji przebywa na zwolnieniach lekarskich - mówi Iwona Szelichiewicz, rzeczniczka prasowa KPP w Chrzanowie.

Uspokaja jednak, że ciągłość służby jest zachowana, a patrole na ulicach są. Bywa, że jeżdżą w nich także kierownicy i naczelnicy oraz policjanci przesuwani z innych wydziałów.

- Mieszkańcy nie mają powodów do obaw - zapewnia rzeczniczka.