Nie masz konta? Zarejestruj się

Porady

Microblading - sposób na idealne brwi

31.05.2017 12:32 | 1 komentarz | 4 298 odsłony | red

Są kobiety, które każdego dnia poświęcają kilka, a nawet kilkanaście minut, na malowanie brwi, by nadać im idealny kształt. Inne malują je, by przysłonić niedoskonałości na skórze, straciły włoski po chemioterapii, albo mają tak jasne, że w ogóle ich nie widać.

1
Microblading - sposób na idealne brwi
Agnieszka Spyra i Joanna Jamro
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Dla nich wszystkich idealną metodą na piękne brwi od razu po przebudzeniu jest microblading, polegający na rysowaniu pojedynczych włosków. Po zabiegu wyglądają one bardzo naturalnie, nie jak po tradycyjnym makijażu permanentnym, gdy są z reguły mocno zarysowane - tłumaczy Joanna Jamro, współprowadząca w Trzebini salon kosmetyczny.

- Metoda polega na wprowadzeniu do naskórka pigmentu za pomocą specjalnego ostrza. Zabieg należy powtórzyć po około czterech tygodniach. Pigment utrzymuje się od ośmiu miesięcy do nawet dwóch lat. W tym czasie możemy zapomnieć o rysowaniu czy koloryzacji brwi
- dodaje Agnieszka Spyra, która wraz z Joanną prowadzi gabinet.
Po microbladingu brwi wyglądają dobrze już na następny dzień. Nie ma opuchlizny ani zaczerwienienia. Jednak to nie jest zabieg dla wszystkich. Jak podkreślają kosmetyczki, nie mogą z niego korzystać między innymi osoby chore na cukrzycę, nadciśnienie, czy te, które niedawno robiły hennę, tatuaż, mają na brwiach mocne blizny.
- Każdą wizytę zaczynamy od dokładnego wywiadu z pacjentkami dotyczącego ich stanu zdrowia. Sam zabieg trwa około 1,5 godziny. Można go wykonywać przez cały rok, trzeba tylko pamiętać o nakładaniu na brwi kremu z filtrem i ich regularnym natłuszczaniu. Wtedy pigment będzie się trzymał dłużej
- radzi Joanna Jamro.
(AJ)
Przełom nr 20 (1295) 24.5.2017