Nie masz konta? Zarejestruj się

Pogorzyce

Ktoś wyrzucił śmieci z danymi

16.01.2015 15:42 | 9 komentarzy | 8 535 odsłon | (ko)

W lesie w Pogorzycach można znaleźć worki z odpadami, zawierające m.in. faktury i rachunki.

9
Ktoś wyrzucił śmieci z danymi
Zdjęcie śmieci nadesłane przez Czytelnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzikie wysypisko znajduje się przy ul. Dembowskiego w Pogorzycach, przy granicy z lasem. Nasz Czytelnik natknął się na nie podczas spaceru. Twierdzi, że wśród odpadów są dokumenty m.in. faktury, pozwalające ustalić ich właściciela.

- Nie wiem co dalej zrobić, ale nauczką dla tego pana byłoby, gdyby musiał uprzątnąć nie tylko to miejsce, ale i okolicę - twierdzi mężczyzna (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

W tej sytuacji najlepszym wyjściem jest telefon na policję.
- Po zgłoszeniu funkcjonariusze pojadą ma miejsce. Jeśli ustalenie sprawcy będzie możliwe, to otrzyma on mandat lub sprawa zostanie skierowana do sądu - informuje Robert Matyasik, rzecznik chrzanowskiej policji. Nieopatrznie wyrzucone przez mieszkańców dokumenty już kilkukrotnie pomogły mundurowym w złapaniu osób tworzących dzikie wysypiska śmieci.

- Jakiś czas temu mieliśmy taki przypadek na chrzanowskim osiedlu Południe. Sprawca poniósł karę, musiał też wszystko pozbierać - twierdzi Matyasik. Zapewnia, że w takich przypadkach dzwoniący może pozostać anonimowy, ale apeluje, aby wskazał dokładne miejsce, o które chodzi.

W sprawach dzikich wysypisk można też dzwonić do urzędów gmin. W przypadku Chrzanowa, do wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

- Ulica Dembowskiego, już zapisuję. Najpierw musimy ustalić o czyj teren chodzi. Jeśli jest nasz, wtedy sami posprzątamy, a kosztami obciążymy śmiecącego. Jeśli to działka prywatna, wezwiemy właściciela do jej uporządkowania - mówi Patrycja Kasprzyk-Mucha, zastępca naczelnika wydziału.