Nie masz konta? Zarejestruj się

Olszyny

29.11.2019 14:04 | 3 komentarze | 10 562 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 14:50

AKTUALIZACJA

W prawie całej gminie Babice można już spożywać wodę, ale tylko po jej przegotowaniu.

3
Uwaga! Wodę znów można pić, ale...
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostatnie badania wykazały brak zanieczyszczenia ujęcia Babice-Potroście. W tej sytuacji chrzanowski sanepid wydał decyzję o warunkowym dopuszczeniu wody do spożycia. Jest to działanie prewencyjne.

W Babicach, Mętkowie, Olszynach, Jankowicach, Wygiełzowie i Zagórzu wodę można pić po przegotowaniu przez co najmniej dwie minuty. TRzeba to także robić, jeśli chcemy jej użyć do przygotowywania posiłków, mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo, mycia zębów oraz mycia naczyń i kąpieli noworodków czy niemowląt.

Wodę bez przegotowania można stosować do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych i spłukiwania toalet.

W dalszym ciągu ujęcie Potroście i zasilana przez nią sieć wodociągowa będzie podlegała ciągłej dezynfekcji w celach ochronnych. Może mieć to wpływ na zmianę zapachu i smaku wody.

- Jej stan będzie na bieżąco kontrolowany - zapewnia Radosław Warzecha, wójt Babic.

Gmina ma dzisiaj zapewnić w każdej z miejscowości cysterny z wodą. W Babicach (koło urzędu gminy) i Mętkowie (koło szkoły) w godz. 15-20, w Olszynach (koło domu kultury) w godz. 15-16.30, w Jankowicach (koło kościoła) w godz. 16.30-18, w Wygiełzowie (na parkingu koło skansenu) w godz. 15-18. Z kolei w Zagórzu beczkowóz pojawi się w czterech miejscach: koło kościoła w godz. 14-15, w rejonie ul. Widokowej i ul. Modrzejowej w godz. 15.30-16.30, w rejonie ul. Żniwnej w godz. 17-18 i w rejonie ul. Posada w godz. 18-20.

Najprawdopodobniej wieczorem do wszystkich wsi dostarczone zostaną też butelki z wodą.

Jak informuje wójt Warzecha, złożone zostało do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w zwiazku wprowadzeniem zagrożenia dla zdrowia ludzi.

Ludzie:

Radosław Warzecha

Radosław Warzecha

Wójt gminy Babice od 2010 roku.