Nie masz konta? Zarejestruj się

Okleśna

Za darmo były słodycze, ciepłe dania, a nawet piwo

28.06.2015 10:18 | 5 komentarzy | 5 277 odsłon | Łukasz Dulowski

Podczas sobotniego Pikniku Rodzinnego gospodynie przyrządziły prawie tysiąc okleśników. Ugotowały też grochówkę na 500 porcji.

5
Za darmo były słodycze, ciepłe dania, a nawet piwo
Podczas pikniku w Okleśnej każde dziecko dostało zestaw smakołyków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wszystko, za wyjątkiem kul wodnych, zaoferowaliśmy bezpłatnie. Taką mamy zasadę. Staramy się, żeby było może mniej atrakcji, ale za darmo. Jak by to wyglądało, gdyby bogatsze dziecko korzystało non stop przykładowo ze zjeżdżalni, a drugie stało z boku i się patrzyło - mówi radna Krystyna Wojtoń.


Organizatorzy stanęli zatem na wysokości zadania i pozyskali prywatnych sponsorów. Zresztą niektórzy z nich, jak Rafał Stroiński, to członkowie rady sołeckiej. Tradycją stało się, że podczas pikniku w Okleśnej dzieci dostają m.in. słodycze.


- Taki zestaw składa się z trzech ciastek, snickersa, napojów, lizaka, cukierków, czipsów. W sumie rozdaliśmy około półtora tysiąca tego rodzaju produktów - informuje przedsiębiorca Marcin Wolarek z Okleśnej.


Oczywiście, za darmo były okleśniki i porcje grochówki. W godzinach wieczornych rozlano też beczkę piwa, ufundowaną przez sponsorów.