Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Porwał się na Matkę Boską. Zbezcześcił groby

22.07.2020 12:00 | 2 komentarze | 3 846 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Trzy zarzuty usłyszał 18-latek z Chełmka. Grozi mu więzienie.

2
Porwał się na Matkę Boską. Zbezcześcił groby
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci przedstawili młodemu mężczyźnie zarzuty znieważenia miejsca pochówku oraz zniszczenia mienia. Zdewastował dwa groby i uszkodził cmentarną latarnię.

Początkiem marca 2020 roku policjanci zostali zaalarmowani przez zbulwersowanych mieszkańców Bobrka o akcie wandalizmu, do którego doszło na cmentarzu. Jak donosili, zdewastowana została figura Matki Boskiej stojąca na jednym z grobów.

- W trakcie oględzin miejsca zdarzenia ustaliliśmy, że sprawca oprócz figury, zniszczył marmurowe wazony stojące na płycie innego grobu, a także uszkodził skrzynkę elektryczną zasilającą cmentarną latarnię - informuje Małgorzata Jurecka, rzeczniczka prasowa oświęcimskiej policji.

Na miejscu zdarzenia mundurowi nie natrafili jednak na żaden ślad, który mógłby wskazać sprawcę. Policjanci mimo to ustalili, że związek z przestępstwem może mieć 18-letni mieszkaniec gminy Chełmek.

- Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu zostały przedstawione trzy zarzuty, w tym dwa dotyczące znieważenia miejsca pochówku oraz zarzut uszkodzenia mienia - uzupełnia Jurecka.

Za znieważenie miejsca pochówku grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Przeczytaj również

Punkty za pochodzenie. 19 wniosków z powiatu chrzanowskiego odrzuconych.

Libiążanie pomagają. Serce szybko wypełniło się nakrętkami

Zmiana trenera w MKS Libiąż

Nad zalewem Chechło będziemy mogli postrzelać z łuku

Kto z kim zagra na początek piłkarskiego sezonu ligowego

Piłkarz ręczny z Libiąża zagra w PGNiG Superlidze