Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Mąż i syn znęcali się nad kobietą

02.07.2019 14:00 | 1 komentarz | 6 752 odsłon | Tadeusz Jachnicki

Policyjny dozór, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz nakaz opuszczenia mieszkania - taką decyzję podjął prokurator wobec męża i syna 64-letniej mieszkanki Chełmka.

1
Mąż i syn znęcali się nad kobietą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z końcem ubiegłego tygodnia policjanci zostali powiadomieni o awanturze, do której doszło w jednym z domów jednorodzinnych w Chełmku.

Na miejscu zastali 64-letnią roztrzęsioną kobietę oraz jej męża i syna, którzy wszczęli awanturę.

Mężczyźni byli nietrzeźwi i bardzo agresywni, próbowali policjantów poszczuć psem. Zostali obezwładnieni.

W trakcie rozmowy z pokrzywdzoną oraz świadkami zdarzenia mundurowi ustalili, że zarówno mąż jak i syn 64-latki znęcają się nad nią.

Agresorzy zostali zatrzymani. Badanie stanu trzeźwości syna wykazało 2,5 promila alkoholu, natomiast u ojca ponad promil alkoholu.

W ciągu kilkunastu godzin policjanci zebrali dowody potwierdzające, iż obaj podejrzani od około roku znęcali się psychicznie i fizycznie nad pokrzywdzoną.

Zatrzymani prócz znęcania się nad kobietą odpowiedzą za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów.

Dwa dni później prokurator zarządził wobec podejrzanych dozór policyjny, nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Za znęcanie w rodzinie grozi do 5 lat pozbawienia wolności, za znieważenie policjanta do roku, natomiast za naruszenie jego nietykalności 3 lat więzienia.