Nie masz konta? Zarejestruj się

Na sygnale

Policjanci rozbili gang samochodowy

01.02.2019 08:26 | 0 komentarzy | 9 280 odsłon | Marek Oratowski

Chrzanowscy policjanci we współpracy z kolegami z kilku innych miast zatrzymali trzech podejrzanych o kradzieże samochodów. W trakcie przeszukań znaleźli skradzione pojazdy i części samochodowe.

0
Policjanci rozbili gang samochodowy
W związku ze sprawą policjanci przeszukali dziesięć miejsc, fot. KPP Chrzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci z wydziału kryminalnego KPP w Chrzanowie od dłuższego czasu rozpracowywali grupę trudniącą się kradzieżami samochodów. W efekcie w powiecie bielskim zatrzymali dwóch 24-latków podejrzewanych o kradzież dwóch samochodów marki Renault: w  Chrzanowie oraz w Krotoszynie (województwo wielkopolskie).

Niedługo potem w powiecie tureckim w Wielkopolsce zatrzymali trzeciego, 36-letniego członka grupy, podejrzewanego o współudział w kradzieży. W trakcie przeszukań w dziesięciu miejscach, na terenie województw. małopolskiego, śląskiego i wielkopolskiego funkcjonariusze zabezpieczyli Renault skradzione w Chrzanowie oraz Infiniti pochodzące z przywłaszczenia. Znaleźli też elementy karoserii oraz części pochodzące z rozbiórki skradzionych pojazdów i przedmioty służące do dokonywania kradzieży (m.in. zagłuszarkę GPS i urządzenie do wykrywania sygnału GPS).

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie sąd zastosował wobec trójki podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.