Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kompletnie pijani rodzice opiekowali się noworodkiem

21.12.2018 11:47 | 0 komentarzy | 6 945 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Policjanci zatrzymali małżeństwo z Chrzanowa, które urządziło sobie imprezę suto zakrapianą alkoholem. Nie zważali na to, że w domu jest ich trzytygodniowe dziecko, które wymaga opieki.

0
Kompletnie pijani rodzice opiekowali się noworodkiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek po południu komenda dostała zgłoszenie o libacji alkoholowej na ul. Balińskiej w Chrzanowie. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Zastali w domu nietrzeźwych rodziców i noworodka.

- Ojciec, 41-letni mieszkaniec Chrzanowa, miał 1,5 promila. 33-letnia matka, także chrzanowianka, 2,5 promila - mówi Iwona Szelichiewicz, rzeczniczka prasowa chrzanowskiej policji.

W trakcie interwencji 33-latka zachowywała się agresywnie. Opluła jednego z policjantów i odezwała się do niego wulgarnie.

- Dziecko trafiło do rodziny zastępczej, a rodzice do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieją, zostaną przesłuchani - wyjaśnia rzeczniczka.

Kobieta usłyszy w sumie trzy zarzuty: narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza i znieważenia go. 41-latkowi zostanie przedstawiony tylko jeden zarzut - narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Grozi im do 5 lat więzienia.