Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Ktoś zadzwonił po policję. W samochodzie siedzieli złodzieje

08.05.2018 16:57 | 0 komentarzy | 8 406 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Dwóch młodych mężczyzn zatrzymali we wtorek policjanci z Alwerni. Mieli przy sobie rzeczy skradzione z nowo budowanego domu w Chrzanowie.

0
 Ktoś zadzwonił po policję. W samochodzie siedzieli złodzieje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Funkcjonariusze dostali informację o samochodzie zaparkowanym na skrzyżowaniu w Zagórzu. Pojechali na miejsce. W trakcie sprawdzania pasażerów, natknęli się na przedmioty pochodzące z kradzieży - mówi Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka prasowa chrzanowskiej policji.

Zatrzymani zostali: 24-letni mieszkaniec Wygiełzowa i 20-letni mieszkaniec Chrzanowa. Z ustaleń policji wynika, że w nocy z poniedziałku na wtorek ukradli miedziane przewody i instalację klimatyzacji ze ściany nowo budowanego domu przy ul. Borówkowej w Chrzanowie. Próbowali też włamać się do środka. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

We wtorek w Chrzanowie policja zatrzymała też sprawców włamania do sklepu monopolowego. Wybili szybę i tak dostali się do środka. Ukradli papierosy i alkohol. Nie zdążyli ukryć łupów. Wpadli w ręce funkcjonariuszy. To mieszkańcy Chrzanowa w wieku 19 i 21 lat.

- Okazało się, że jeden z nich zniszczył też koparkę stojącą nieopodal sklepu. Wybił szybę, uszkodził okablowanie i lampy powodując straty na 2 tys. zł - wyjaśnia Katarzyna Dąbkowska.