Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Policjanci poszukują zranionego bandyty

06.02.2018 14:07 | 0 komentarzy | 6 596 odsłon | Tadeusz Jachnicki

Pałkami teleskopowymi zaatakowali rówieśnika. Jednego z napastników udało się ująć. Drugi się ukrywa.

0
Policjanci poszukują zranionego bandyty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do ataku doszło w połowie grudnia. Policja i prokuratura nie udzielały w tej kwestii żadnych informacji, w nadzei, że uda się odnaleźć drugiego ze sprawców. Niestety, nie udało się.

Pierwszy wpadł od razu. Ująła go ofiara na miejscu zdarzenia i przekazała w ręce policji. Decyzją sądu trafił za kraty.

12 grudnia ubiegłego roku 33-latek z Chełmka został zaczepiony na ul. Powstańców Śląskich przez dwóch nieznanych sobie mężczyzn. Uciekł do pobliskiej klatki schodowej. Napastnicy, uzbrojeni w pałki teleskopowe, go dogonili i zaczęli bić. Ofiara broniąc się, zraniła jednego z atakujących - w efekcie czego ten uciekł. Drugiego z agresorów 33-latek z Chełmka obezwładnił i przytrzymał do momentu przyjazdu policji.

- Prowadzimy czynności mające na celu ustalenie, a następnie zatrzymanie drugiego z mężczyzn. Motywy ich działania na razie nie są znane.  Apelujemy o kontakt z policjantami Komisariatu Policji w Chełmku świadków zdarzenia oraz osób, które posiadają informacje, mogące pomóc w ustaleniu personaliów drugiego ze sprawców pobicia. Zapewniamy anonimowość - apeluje Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej policji.