Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kierowca wymusił pierwszeństwo i po zderzeniu odjechał innym samochodem

02.09.2017 19:36 | 0 komentarzy | 8 965 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 20:59

W piątkowym wypadku przy ulicy Balińskiej w Chrzanowie jedna osoba została ranna. Policjanci szukają kierowcy, który uciekł z miejsca zdarzenia.

0
Kierowca wymusił pierwszeństwo i po zderzeniu odjechał innym samochodem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek o godzinie 16.45 miezkaniec Luszowic kierujący mercedesem skręcając w lewo w stronę wjazdu na autostradę nie ustąpił pierwszeństwa prowadzącemu nissana mieszkańcowi Sosnowca, jadącemu w kierunku Chrzanowa. Gdy doszło do zderzenia, jeden z pojazdów się zapalił. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia i straż pożarna. Jeden z rannych mężczyzn został odwieziony do szpitala.

Kierowca mercedesa zaraz po zdarzeniu wsiadł szybko do innego pojazdu i odjechał. Szukając go policjanci dotarli do jednego z domów w Balinie. Przebywali w nim 20-letni i 18-letni mieszkańcy tego sołectwa. Okazało się, że to oni byli w seacie ibiza, którym odjechał domniemany sprawca wypadku. Wyszło też na jaw, że mają przy sobie 0,41 grama marihuany. Jak informuje rzecznik prasowy KPP w Chrzanowie Katarzyna Dąbkowska, obaj zostali zatrzymani. Policjanci ustalają miejsce pobytu kierowcy mercedesa, którego obaj odwieźli.

**************************

Także w piątek anonimowa osoba zadzwoniła na policję informując, że na ulicy Pułaskiego w Trzebini jakiś mężczyzna rozbija i tnie kratki kanalizacyjne. Funkcjonariusze ujęli dzięki temu na gorącym uczynku 32-latka, mieszkającego w tej miejscowości. Okazało się, że kilka dni wcześniej przy ulicy Dworcowej skradł te kratki. Po czym chciał je podzielić na mniejsze części, by nie było widać, skąd pochodzą. Mężczyzna odpowie za kradzież na szkodę chrzanowskiego RPWiK-u, Urzędu Miasta w Trzebini i PKP. Straty wyniosły 1200 złotych.