Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak wynająć magazyn?

26.03.2021 11:38 | 0 komentarzy | 338 odsłon | red

Materiał promocyjny

Firmy, których działalność na rynku związana jest z transportem, handlem czy produkcją potrzebują miejsca do magazynowania. Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest wynajem hali lub magazynów, gdyż właściciel firmy nie musi inwestować w nieruchomości, kupować gruntów, budować obiektów dla potrzeb magazynowych, a jedynie znaleźć magazyn odpowiedni do wynajęcia.
0
Jak wynająć magazyn?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Firmy, których działalność na rynku związana jest z transportem, handlem czy produkcją potrzebują miejsca do magazynowania. Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest wynajem hali lub magazynów, gdyż właściciel firmy nie musi inwestować w nieruchomości, kupować gruntów, budować obiektów dla potrzeb magazynowych, a jedynie znaleźć magazyn odpowiedni do wynajęcia.

Kiedy firma podejmuje decyzję wynajmu powierzchni magazynowej musi zastanowić się na pewno nad kilkoma ważnymi kwestiami, takimi jak na przykład jak dużą powierzchnię magazynową chce wynająć oraz na jak długo chce podpisać umowę najmu powierzchni magazynowej.

Wynajem magazynu

Proces poszukiwania odpowiedniego obiektu dla naszej działalności może okazać się dość kłopotliwy oraz wymagający. Podstawową rzeczą jaką przyszły najemca powinien zrobić jest przeanalizowanie wszystkich dostępnych ofert jakie widnieją na rynku i wybranie z nich tych, które spełniają nasze oczekiwania i warunki.

Na co zwrócić uwagę wynajmując magazyn?

W pierwszej kolejności, kiedy chcemy wynająć magazyn, należy sobie odpowiedzieć na pytanie: do jakich potrzeb chcesz wynająć halę magazynową? Czy potrzebujemy standardowo wymiarowe powierzchnie, czy może wysokie hale, tak aby towary, które planujemy przechowywać się zmieściły.

Pozostałe rzeczy, które również warto wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu wynajmu magazynu, to lokalizacja nieruchomości, odległość powierzchni magazynowych od miasta oraz jak wygląda dojazd do danej nieruchomości, które chcielibyśmy nająć.

Wysokość czynszu oraz okres na jaki najemca jest zobowiązany podpisać umowę to kolejna ważna kwestia, którą trzeba przeanalizować i zastanowić się jakim budżetem dysponujemy. Koszt najmu może się okazać zbyt wysoki w przypadku małych lub początkujących firm, a okres umowy, który najczęściej opiewa na okres 3-5 lat oczywiście może być zbyt długi, bo firmy nie wiedzą jak w tak długim okresie rozwinie się ich biznes, dlatego wtedy najlepszym rozwiązaniem jest znaleźć takie magazyny, których właściciele oferują elastyczne podejście do czasu najmu magazynu. Jednakże przy krótkich termiach najmu wysokość czynszu będzie na pewno wyższa. W takim przypadku jednak może się to okazać bardziej opłacalne aniżeli długoterminowa umowa.

Powierzchnia magazynu jest również istotna. Należy przeanalizować jakie duże hale, powierzchnie będą potrzebne w stosunku do ilości towarów jakie mają być przywożone na magazyny i tam przechowywane. Czy przy dużych powierzchniach istnieje możliwość stworzenia dróg do poruszania się wózkami widłowymi oraz czy na terenie magazynu znajdują się pomieszczenia biurowe oraz socjalne.

Kolejną bardzo istotną kwestią, obok kosztów umowy, jest standard jaki oferuje osoba wynajmująca magazyn lub ewentualne koszty dopasowania powierzchni magazynu na potrzeby działalności najemcy, do warunków jakie magazynowany towar potrzebuje.

Wynajem powierzchni magazynowej

Podsumowując - wynajem magazynu w obecnych czasach jest coraz częściej spotykaną polityką bardzo wielu firm, dlatego też firmy specjalizujące się wynajmem poszukują najbardziej optymalnych rozwiązań aby nakłonić potencjalnych klientów do wynajmu właśnie ich magazynu.

Każdy deweloper wie, że odpowiednia lokalizacja, niedaleko miasta, z bardzo dobrą infrastrukturą dróg i dojazdu ma istotne znaczenie, tak samo jak ważny jest czynsz. Czy wysokość tego czynszu jest adekwatna do standardu jaki jest oferowany? Czy hale którymi dysponuje wynajmujący mają odpowiednie powierzchnie oraz wysokości? Czy istnieje możliwość zmiany, dostosowania magazynów do warunków najemcy bez zbyt wysokich kosztów? Czy wynajmujący przy dłuższym okresie wynajmuj oferuje różnego rodzaju upusty lub benefity?

To pytania na które możesz, a nawet powinieneś sobie odpowiedzieć jeśli jesteś deweloperem, wynajmującym. Pytania, które pomogą Ci zdobyć większą rzeszę klientów, a co za tym idzie większe koszty z wynajmu.

Materiał promocyjny