Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Czym są listwy styropianowe?

04.11.2020 13:29 | 0 komentarzy | 1 520 odsłona | red

Materiał promocyjny

Masz przed sobą remont mieszkania, a może jesteś już w trakcie? Sprawdź poniżej jakie masz możliwości ozdobienia sufitu i z jakimi kosztami trzeba się liczyć decydując się na ozdobną wersję sufitu.
0
Czym są listwy styropianowe?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Jak ozdobić sufit?

Sufit jest jednym z podstawowych elementów, który znajduje się w pomieszczeniu. Często jednak nie zwraca się zbytnio uwagę na jego wygląd. Przez to domownicy oraz goście mogą mieć wrażenie, że jest to niedoprecyzowany element mieszkania. Jednak istnieje część osób, która zwraca o wiele więcej uwagi na wykończenie sufitu. Dzięki temu można nadać oryginalności wnętrzu. Jednym z ciekawych rozwiązań są listwy sufitowe styropianowe. Więcej o tym rozwiązaniu przeczytasz poniżej.

Czym są listwy sufitowe styropianowe?

Sztukateria styropianowa to jeden z najbardziej popularnych trendów w aranżacji pomieszczeń. Dzięki jeg zastosowaniu położenie tapety, czy też zastosowanie nietypowego koloru to nie jedyny sposób, aby udekorować ścianę. Świetnym połączeniem będzie sztukateria styropianowa na ścianę razem z listwami przypodłogowymi ze styropianu. Dodatkowo to świetne dopełnienie pałacowego sznytu lub stylistyki nawiązującej do przedwojennego okresu w ozdobnictwie ścian. Świetnie sprawdzi się nie tylko do salonu, ale i sypialni, gabinetu, czy też holu. Innym sposobem aranżacji jest umieszczenie w wewnętrznej części  sztukaterii ściennej obrazów, grafik lub plakatów, które dodatkowo mają za zadanie dekorować dane wnętrze. Wybierając sztukaterię, niezwykle istotne jest, aby każdy z zakupionych elementów był utrzymany w tym samym stylu.

Ceny listwy sufitowej styropianowej rozpoczynają się już od 10 złotych za metr.

Elementy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie listw

Decydując się na listwy sufitowe styropianowe należy wziąć pod uwagę kilka zasadniczych kwestii. Pierwszą zasadniczą kwestią są wymiary.

Wyższe i szersze listwy najlepiej sprawdzą się w wielkich pomieszczeniach. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że gdy klient wybierze zbyt dużą wysokość listew styropianowych przeznaczonych na sufit, to istnieje możliwość optycznie zmniejszenia wnętrza oraz niepotrzebne jego przytłoczenie.

Kolejnym elementem są zdobienia, które często znajdują się nawet na małej przestrzeni. W minimalistycznych wnętrzach sprawdzą się proste, pozbawione żłobień styropianowe listwy podsufitowe. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się w mieszkaniu mieszczącym duch minimalizmu lub industrializmu. W przypadku zdobionych listew będą natomiast idealną kropką nad i, jak również stylistyki w typie nowojorskim, klasycznym lub art deco. Jeżeli na górnej części jest spory przepych to warto wybrać minimalistyczne wykończenia przy podłodze.

Materiał promocyjny