Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Książki Małgorzaty Rogali, które warto przeczytać

25.09.2020 11:21 | 0 komentarzy | 550 odsłon | red

Materiał promocyjny

Małgorzata Rogala to jedna z poczytniejszych polskich autorek ostatnich lat. Mimo, że debiutowała zaledwie 9 lat temu, na swoim końce ma już kilkadziesiąt cieszących się duża popularnością książek. O swojej twórczości mówi, że pisze o tym co ją „uwiera, gniecie, gryzie i złości". Kim w taki razie jest Małgorzata Rogala i które z jej książek naprawdę warto przeczytać?

0
Książki Małgorzaty Rogali, które warto przeczytać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilka (dosłownie) słów o Małgorzacie Rogali

Teoretycznie w sieci można znaleźć dokładne informacje o wszystkich i wszystkim. Zasada ta nie działa jednak w przypadku Małgorzaty Rogali, której dokładnego życiorysu trudno szukać na stronach dotyczących polskiej literatury. Z informacji natury prywatnej możemy dowiedzieć się, że autorka jest fanką muzyki jazzowej i języka francuskiego, a wolny czas dzieli między czytanie książek i jogę.
Debiutancka powieść obyczajowa autorki pod tytułem „To, co najważniejsze" została wydana w 2012 roku, dzięki wygranej w jednym z konkursów literackich. Wkrótce potem autorka wygrała w kolejnym konkursie pięćdziesięcioprocentową zniżkę na kurs pisania kryminałów, co diametralnie zmieniło jej literackie ścieżki. Od tamtej pory Małgorzata Rogala tworzy niezwykle poczytne serie kryminałów, w których dotyka najtrudniejszych społecznych tematów, takich jak przemoc domowa wobec kobiet. 
Oto kilka najciekawszych pozycji z biblioteczki autorki.

„To, co najważniejsze"

Listę książek autorstwa Małgorzaty Rogali, które warto przeczytać należy rozpocząć od debiutu autorki. Powieść obyczajowa „To, co najważniejsze" jest ciepłą opowieścią stworzoną dla romantyczek lubujących się w szczęśliwych zakończeniach. Opowiada ona o losach prawniczki Marty, która z pozoru cieszy się idealnym, warszawskim życiem. Ma świetną pracę, idealne relacje z córką Anną i spokojne życie rozwódki nie zmącone żadnymi większymi problemami. Wszystko zmienia się, gdy przypadkowo spotyka swoja szkolną miłość Marcina. Przeszłość wraca do Marty ze zdwojoną siłą, a ukryte demony i tajemnice wychodzą na światło dzienne. Wszystko to splecione jest nagłym wybuchem dawno zapomnianych uczuć, które bohaterka skrywała na dnie swojego serca.

Cykl książek o Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku

To seria kryminałów licząca aż 7 pozycji, opowiadająca o policyjnym duecie: aspirant Agacie Górskiej i komisarzu Sławku Tomczyku. Jest to równocześnie najpopularniejszy zbiór książek autorki, który przyniósł jej dużą sławę i fantastyczne recenzje. W skład serii wchodzą następujące tytuły:
• „Zapłata"
• „Dobra matka"
• „Ważka"
• „Zastrzyk śmierci"
• „Grzech zaniechania"
• „Punkt widzenia"
• „Cicha noc".

Wszystkie z nich, choć opisujące całkowicie odrębną historię kryminalną, spięte zostały losami tej samej dwójki głównych bohaterów, którzy próbują uporać się z rozwiązaniem zagadkowych śmierci, równocześnie walcząc z demonami własnego życia. Każda z powieści dotyczy innego zabójstwa osadzonego w różnych odstępach czasowych i całkowicie odmiennych od siebie okolicznościach. Mamy tu np. zagadkę śmierci młodej matki, czy też zabójstwo reżysera w trakcie nagrania programu telewizyjnego. Cykl ten jest niezwykle popularny wśród miłośników polskich kryminałów i cieszy się naprawdę dobrymi recenzjami. Wszystkie historie wchodzące w skład serii wyróżniają się ciekawą i wciągającą fabułą, która trzyma w napięciu, aż do ostatniej strony.

„Kiedyś cię odnajdę"

Kolejna kryminalna propozycja Małgorzaty Rogali, po którą warto sięgnąć, to opowieść o Weronice, która w  wieku 19 lat w wyniku brutalnego gwałtu i zabójstwa we własnym domu straciła matkę. Równo po upływie dekady, kiedy bohaterka wydaje się pogodzić ze swoja przeszłością, taki sam los spotyka jej najlepszą przyjaciółkę.  Zdesperowana i wściekła nieporadnością policji dziewczyna postanawia rozwikłać obie sprawy rozpoczynając własne dochodzenie, które zmieni jej życie o 180 stopni.  Również i w tym przypadku książka zyskała sporą popularność a portale literackie wystawiły jej bardzo dobre recenzje. Historia kryminalna zawarta w „Kiedyś cię odnajdę" trzyma w napięciu i sprawia, że powieść czyta się jednym tchem.
Książki Małgorzaty Rogali znajdziecie w księgarni internetowej selkar.pl

Materiał promocyjny