Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Materac dla zdrowego snu - jak go dobrze wybrać?

14.09.2020 11:48 | 0 komentarzy | 749 odsłon | red

Materiał promocyjny

Wiele osób postanawia wymienić materac do spania głównie z myślą o poprawie stanu kręgosłupa. Na co zwracać uwagę, by mądrze wybrać materac sprzyjający naszemu zdrowiu? Informacja o rabatach dla osób związanych ze służbą zdrowia na końcu artykułu.

0
Materac dla zdrowego snu - jak go dobrze wybrać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeśli wybierasz materac z myślą o zdecydowanej poprawie jakości snu, to musisz mieć świadomość, że nie będzie on dostępny wśród najtańszego asortymentu. Dlaczego? Bo prozdrowotne właściwości materaca wynikają z bardzo celowego działania osoby go projektującej. Materace, które ze względu na swe właściwości są zakwalifikowane do grupy materacy medycznych, ortopedycznych są bardzo precyzyjnie i starannie projektowane tak by zapewnić możliwie optymalne podparcie ciała w każdym jego punkcie przez cały czas trwania snu. Jakiego rodzaju materace mają najlepsze działanie regeneracyjne?

Materace piankowe – dlaczego tak cenione?

Na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów najrozmaitszych materacy, należą do nich między innymi materace sprężynowe oraz materace piankowe. Materace sprężynowe wykonane z dobrej jakości materiałów, z odpowiednio gęsto rozmieszczonymi pionowymi sprężynkami (każda umieszczona w osobnej kieszonce) zapewniają dobry sen. Niemniej najlepsze rezultaty dają materace lateksowe albo materace piankowe – oczywiście jakość materaca będzie tutaj przede wszystkim zależeć od rodzaju użytych pianek. Od kilku dziesięcioleci nieustanną popularnością cieszą się materace wykonane z pianki termoelastycznej. Mają one niezwykłą cechę – dopasowują się do kształtu naszego ciała także pod wpływem jego temperatury. Gdy nasze ciało podczas snu wytwarza miejscami wyższą temperaturę, materac termoelastyczny w tym miejscu staje się nieco miększy jeszcze lepiej dopasowując się do ciała. Jednocześnie pianka po takim dopasowaniu niejako „zapamiętuje” swój kształt – dzięki czemu następuje redukcja tzw. nacisku zwrotnego (występuje on niestety w materacach sprężynowych) – gdy materac nie wywiera nacisku na ciało, szybciej się ono regeneruje, nie są niepotrzebnie uciskane nerwy, tętnice, kręgosłup ma możliwość ułożyć się w optymalnej dla niego pozycji w każdym odcinku. Nic dziwnego, że tego typu materace są pomocne także w procesie korekty wad postawy. Materace, które są chociaż w części wykonane z pianki „memory” są nazywane materacami termoelastycznymi.

Niewątpliwą zaletą materacy piankowych jest także ich elastyczność, dzięki czemu w razie potrzeby można je bez problemu zwinąć i zapakować podczas przeprowadzki. Znakomicie sprawdzają się także jako specjalistyczne materace przeciwodleżynowe ponieważ mogą być stosowane w łóżkach ze stelażem. Ceny solidnych materacy w pełni wykonanych z wysokogatunkowej pianki zaczynają się od 1500 zł w górę. Przy czym materac najwyższej klasy (np. marki Tempur) może kosztować oczywiście dużo więcej ze względu na jakość użytych w ich produkcji materiałów. Więcej informacji na temat niezwykłych właściwości materacy Tempur możesz uzyskać w sklepie internetowym z materacami SalonSnu.pl.

Materiał promocyjny