Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Prowadzisz firmę w Polsce? Sprawdź, z jakich ulg możesz skorzystać

12.03.2020 12:38 | 0 komentarzy | 1 878 odsłona | red

Materiał promocyjny

Prowadzenie biznesu to niełatwy, choć często bardzo satysfakcjonujący, kawałek chleba. W ostatnich miesiącach rząd przygotował dla przedsiębiorców kilka ulg. Warto chwytać się każdej możliwości, która pomniejszy wysokość należności do zapłaty. Sprawdź, z którego udogodnienia możesz aktualnie skorzystać i jakie warunki formalne powinieneś spełnić.

0
Prowadzisz firmę w Polsce? Sprawdź, z jakich ulg możesz skorzystać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ulga badawczo-rozwojowa dla firm. Dla kogo jest to rozwiązanie?
Ulga B+R (ulga badawczo-rozwojowa) to rozwiązanie przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy zamierzają prowadzić działalność badawczo-rozwojową. Ulga w podatku dochodowym, której mechanizm polega na tym, że każda złotówka wydana z tytułu badawczo-rozwojowej liczona jest jako podwójny koszt uzyskania przychodu dla firm. Więcej informacji na ten temat poznasz, odwiedzając blog dla przedsiębiorców.

Co ważne, dzięki uldze można zaoszczędzić duże środki. Wielu przedsiębiorców wymienia korzyści finansowe jako zasadniczą zaletę ulgi B+R. Dzięki niej wielu właścicieli firm może zapłacić niższe podatki. Co ciekawe, można traktować ją rozdzielnie, co oznacza, że zarówno firma realizująca wyłącznie działalność badawczą, jak i przedsiębiorstwo zajmujące się działalnością rozwojową, może z tego rozwiązania skorzystać. Jest ona dostępna dla szerokiego grona firm, m.in. tych, które rozwijają programy do poprawy jakości klienta, ulepszają produkty lub testują nowe komponenty do produkcji. Potencjalne korzyści, jakie firma może uzyskać, potrafią przekroczyć milion złotych. Projekty zwiększania efektywności produkcji również kwalifikują się do ulgi.

Mały ZUS Plus - na czym polega i ile wynosi składka?
Od 1 lutego 2020 roku wielu przedsiębiorców może zapłacić niższe składki ZUS. Komu przysługuje nowa ulga? Zasadniczym warunkiem, który uprawnia do skorzystania z preferencyjnych warunków rozliczania składek, jest nieprzekroczenie kwoty limitu przychodu za ubiegły rok, który został ustalony w wysokości 120 tysięcy złotych. Istotne jest też niewykonywanie pracy na rzecz swojego byłego pracodawcy, co ma zapobiec tzw. wypychaniu pracowników na tzw. samozatrudnienie przez pracodawców. Ponadto, przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z programu Mały ZUS Plus, musieli w ubiegłym roku podatkowym prowadzić działalność gospodarczą nieprzerwanie przez co najmniej 60 dni. Ważną informacją jest także to, że dla przedsiębiorców już funkcjonujących w ramach Małego ZUS-u nie przewidziano konieczności ponownego zgłoszenia z wnioskiem o możliwość skorzystania z ulgi. Wystarczy, że do 10 marca w zeznaniu podatkowym za poprzedni rok podadzą wysokość przychodu i dochodu, od których będzie szacowana ich późniejsza składka. W przypadku Małego ZUS Plus najistotniejsze są kwestie wysokości przychodu. Biorąc ją pod uwagę, rząd miał na celu skupienie się przede wszystkim na małych przedsiębiorcach, działających na niewielką skalę, dla których obciążenia składkami na Zakład Ubezpieczeń Społecznych są najtrudniejsze do uregulowania.

 

 

Materiał promocyjny