Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak działają dzbanki filtrujące do wody

24.01.2020 10:59 | 0 komentarzy | 3 309 odsłony | red

Materiał promocyjny

O tym, że warto pić wodę z kranu, z pewnością słyszeliśmy nie raz. Rzeczywiście, podlega ona ścisłej kontroli Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i jest przebadana pod względem bezpieczeństwa dla naszego zdrowia. Nie każdy ma jednak zaufanie do tzw. “kranówy” i jest sceptycznie nastawiony do pomysłu picia wody bezpośrednio z wodociągów. Z kolei woda w plastikowych butelkach praktycznie niczym się nie różni od tej, którą mamy w kranach, a dodatkowo sprawia, że wchłaniamy z nią również cząsteczki plastiku, które do zdrowych nie należą. Rozwiązaniem może być filtrowanie wody z kranu za pomocą specjalnych dzbanków filtrujących.

0
Jak działają dzbanki filtrujące do wody
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czym jest dzbanek filtrujący

Dzbanek filtrujący z wyglądu przypomina zwykły dzbanek na wodę. Jest to plastikowy zbiornik posiadający pokrywkę. Wewnątrz znajduje się komora, która posiada miejsce na umieszczenie wkładu z filtrem z węgla aktywnego. To właśnie jego zadaniem jest oczyszczanie wody, którą wlewamy do tej komory. Filtr pozwala przedostać się oczyszczonej wodzie do niższej partii z dzbanka zatrzymując przy tym wszelkie zanieczyszczenia, metale ciężkie, cząsteczki stałe takie jak piasek, kamyki, ił, żwir itp. Dzięki temu otrzymujemy wodę, która jest całkowicie zdatna do picia i zarazem smaczna.

Pokrywa dzbanka posiada również elektroniczny miernik poziomu zużycia filtra, który informuje nas o tym, kiedy należy go wymienić. Zwykle wymiana filtra jest zalecana co 4 tygodnie.

Warto również wiedzieć, że dzbanki mogą mieć różne rodzaje filtrów. Oprócz wspomnianego wyżej filtra z węgla aktywnego, mogą być wyposażone w filtry wzbogacające wodę w magnez. Jeśli zdecydujemy się na tego rodzaju filtr, pamiętajmy, że woda z tego dzbanka nadaje się do picia, lecz nie powinna być używana do gotowania, gdyż będzie powodowała odkładanie się kamienia wewnątrz czajnika.

Zalety korzystania z dzbanków filtrujących

Większość zalet używania dzbanka do filtrowania wody z kranu wymieniliśmy się już wcześniej, natomiast warto je zebrać i uzupełnić o kilka kolejnych. Przede wszystkim woda z dzbanka filtrującego jest pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń, które mogą przedostać się rurami wodociągowymi. Możemy więc z powodzeniem wypić taką przefiltrowaną wodę bez konieczności jej zagotowywania. Kolejnym atutem jest oszczędność pieniędzy na zakup wody butelkowanej, zwłaszcza, jeśli pijemy przynajmniej jedną 1,5 litrową butelkę dziennie.  Ograniczamy w ten sposób ilość plastiku, który szczególnie latem może być dość uciążliwy. Warto również wiedzieć, że pijąc wodę z plastikowej butelki do naszego organizmu dostają się również drobinki plastiku, które pochłaniamy niemal z każdym łykiem.

 

Ile kosztuje dzbanek filtrujący

Koszt zakupu dzbanka jest niewielki, bo dostaniemy go już w cenie około 60-100zł w zależności od producenta, którego wybierzemy oraz pojemności. Do dzbanka dołączony jest zawsze jeden filtr, natomiast kolejne musimy dokupić osobno. Koszt 10 filtrów to ok. 70-90zł. Dzbanek z takim zestawem filtrów wystarczy nam prawie na rok, więc to zdecydowanie tańsza opcja niż kupowanie wody w butelkach, przy założeniu wypijania jednej dziennie. Jak widać inwestycja w dzbanek filtrujący jest nie tylko zdrowa, ale również korzystna dla naszego budżetu domowego. Jeśli mamy w planie kupić dzbanek filtrujący, lecz chwilowo brakuje nam środków, pomocna może być pożyczka w 15 minut w kwocie 100-200zł, która wystarczy na na zakup dobrej jakości dzbanka z filtrami.

Woda z dzbanka filtrującego jest smaczna i zdrowa, a przy tym ogranicza ilość zakupów, które musimy dźwigać. Warto wypróbować tę opcję, aby szybko przekonać się o zaletach pozbawionej zanieczyszczeń wody. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże w podjęciu decyzji o inwestycji w dzbanek do filtrowania wody z kranu.

Materiał promocyjny