Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Miasto turystów – jak poruszać się po Krakowie?

11.09.2019 15:31 | 0 komentarzy | 1 366 odsłona | red

Materiał promocyjny

Miasta posiadające zabytki przyciągają tysiące turystów. Jednym z nich jest Kraków – drugie pod względem terytorium i liczby ludności miasto w Polsce. Wawel, Sukiennice, Katedra Mariacka – tych obiektów nikomu nie trzeba chyba przedstawiać. Co roku tysiące ludzi odwiedza Kraków w celach turystycznych. Niektórych poruszanie się po nim może przerażać – ogromna ilość ulic, dzielnic i kilometrów niezbędnych do pokonania podczas przemieszczania się od jednej atrakcji turystycznej do drugiej może zniechęcać, dlatego warto znaleźć na to sposób, który pozwoli wygodnie, szybko i tanio dotrzeć do wyznaczonego miejsca. Jak najlepiej podróżować po Krakowie?

0
Miasto turystów – jak poruszać się po Krakowie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Komunikacja miejska w Krakowie

Do Krakowa prowadzi kilka dróg krajowych i autostrada, dlatego wiele osób jako środek transportu wybiera własny samochód. Trzeba jednak wspomnieć, że w centrum miasta od poniedziałku do piątku obowiązuje strefa płatnego parkowania, co oznacza, że za każdą rozpoczętą godzinę postoju należy uiścić opłatę.

O wiele bardziej komfortowe może okazać się podróżowanie komunikacją miejską, która w Krakowie jest naprawdę doskonale rozbudowana. Do dyspozycji pasażerów miasto oddaje 14 linii tramwajowych dziennych oraz 2 nocne, a także 169 linii autobusowych, w tym 62 miejskie i 67 aglomeracyjnych oraz 20 autobusowych linii nocnych. Tak szeroka oferta Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego sprawia, że za pomocą miejskiego taboru dojechać można w dowolne miejsce. Nie wolno zapomnieć jednak o bilecie – ten nabyć można w punktach sprzedaży biletów oraz specjalnych automatach. Bilety różnią się między sobą czasem przejazdu – najkrótszy to przejazd 20-minutowy, najdłuższy – 7 dni. To właśnie bilety kilkudniowe są najlepszą opcją dla turystów zamierzających podróżować po mieście komunikacją miejską. Bilet 72-godzinny na przejazdy w strefie I kosztuje  zł, a 7-dniowy – 56 zł. Mowa oczywiście o biletach normalnych – cena ulgowych wynosi połowę ceny biletu normalnego. Po wejściu do pojazdu trzeba też pamiętać, aby bilet skasować.

Rowery miejskie w Krakowie – opcja dla aktywnych

Interesującą opcję dla turystów stanowią rowery miejskie, które prężnie rozwijają się obecnie w wielu polskich miastach. Co ciekawe, Kraków posiada najstarszą w Polsce sieć rowerów miejskich, która została gruntownie odnowiona. Do dyspozycji krakowian jest 165 stacji i ponad 1500 nowoczesnych rowerów. Aby móc korzystać z tego środka transportu należy wykupić abonament. To doskonała propozycja dla osób, które w codziennym pędzie nie mają czasu na dodatkową aktywność fizyczną. Jeśli chodzi o turystów, rower jak najbardziej sprawdzi się podczas zwiedzania – ten środek transportu jak żaden inny umożliwia zatrzymanie się w dowolnym miejscu czy zboczenie z opracowanej wcześniej trasy. Kraków jest jedynym miastem w Polsce z całoroczną siecią rowerów miejskich, jednak podczas siarczystych mrozów korzystanie z nich może nie być zbyt komfortowe.

Rozwiązanie na każdą okazję

Choć wszystkie z opisanych wyżej środków transportu funkcjonują w Krakowie bardzo płynnie, należy liczyć się z dużą ilością współpasażerów, zwłaszcza podróżując w obrębie centrum miasta. Czasem warto więc zdecydować się na taxi. Kraków to ogromne miasto z bazą noclegową rozbudowaną i rozsianą nie tylko po śródmieściu, ale i obrzeżach miasta, dlatego dotarcie do głównych atrakcji może okazać się problemem dla niektórych turystów.

Jeśli podczas pobytu chcesz korzystać z taxi, Kraków jest jednym z miast, w którym działa aplikacja iTaxi. To prosta w obsłudze aplikacja pozwalająca na szybkie zamówienie bezpiecznego transportu do wybranego przez siebie miejsca na terenie miasta – zgubiłeś się? Żaden problem – wystarczy, że włączysz usługę lokalizacji w swoim smartfonie, a iTaxi samo przekaże kierowcy adres. Cena również nie będzie zaskoczeniem – pasażer ma możliwość wyboru maksymalnie akceptowalnej stawki za kilometr. iTaxi to wygodny i bezpieczny sposób podróżowania po Krakowie. Udanego zwiedzania!

Materiał promocyjny