Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Uszkodzony wyświetlacz Iphone - co dalej?

06.06.2019 09:57 | 0 komentarzy | 926 odsłon | red

Materiał promocyjny

Dla większości z nas telefon jest obecnie niezwykle ważnym narzędziem, z którego korzystamy każdego dnia, zarówno w celach prywatnych, jak i zawodowych.

0
Uszkodzony wyświetlacz Iphone - co dalej?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nic więc dziwnego, że w chwili, kiedy dochodzi do uszkodzenia wyświetlacza załamujemy ręce. Tymczasem większość usterek można naprawić! Warto również wiedzieć jak zapobiegać im w przyszłości.

Najczęstsze problemy z wyświetlaczem w iPhone’ach

Jednym z najczęstszych problemów z jakimi zmagają się użytkownicy tych telefonów są zarysowania i pęknięcia ekranu. Wyświetlacz możemy uszkodzić przez przypadek. Wystarczy bowiem jedynie przechowywać telefon w jednej przegródce torby z kluczami, by pojawiły się na nim rysy, które utrudniają korzystanie z urządzenia. Bardzo często przydarzają się nam również upadki telefonu. Czasem wystarczy, że telefon przypadkowo zsunie nam się np. ze stolika. Jeśli wyląduje na twardej powierzchni takiej jak np. płytki ceramiczne - uszkodzenia wyświetlacza mogą być naprawdę poważne.

W takich przypadkach wystarcza jednakże zazwyczaj tylko wymiana szybki iPhone co na szczęście nie generuje dużych kosztów.
Gorzej, jeśli poza szkłem uszkodzony zostanie również digitizer czyli moduł odbierający nasz dotyk. Świadczyć mogą o tym migotania ekranu, zmiana koloru wyświetlacza, nadwrażliwość lub brak reakcji na dotyk. Wówczas naprawa może kosztować nieco więcej, jest również bardziej skomplikowana.

Jak chronić wyświetlacz swojego iPhone?

Jeśli nie chcemy narażać się na koszty związane z naprawą telefonu warto zadbać o dobre nawyki a więc, przechowywanie go w etui (podczas gdy telefon znajduje się w naszej torbie lub kieszeni), czyszczenie wyświetlacza na sucho miękkimi szmatkami z mikrofibry oraz unikanie odkładania go wyświetlaczem do powierzchni stołu czy szafki.Warto również pomyśleć o specjalnej ochronnej powłoce, która amortyzuje siłę upadku.

Podsumowując, uszkodzony wyświetlacz nie musi stanowić problemu. Pamiętajmy jedynie o tym, by poszukując pomocy dla naszego iPhone wybierać profesjonalny serwis, którego pracownicy dysponują odpowiednią wiedzą, sprzętem oraz dostępem do części zamiennych. Wymiana części na własną rękę lub w pierwszym lepszym komisie może sprawić bowiem, że urządzenie będzie już nie do naprawienia.

Materiał promocyjny