Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Pożyczki bez dochodów - dla kogo, na jakich zasadach

08.04.2019 14:31 | 0 komentarzy | 2 436 odsłony | red

Materiał promocyjny

Chcąc pożyczyć pieniądze, należy się liczyć z wymogiem udokumentowania dochodów. Dotyczy to zarówno kredytów, jak i pożyczek. Czy w tej sytuacji osoby, które nie mają żadnego źródła zarobku, są pozbawione szans na pożyczenie pieniędzy? Jak się okazuje, niezupełnie. Przyjrzymy się bliżej tej kwestii.

0
Pożyczki bez dochodów - dla kogo, na jakich zasadach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O kredycie nie ma mowy

Pożyczając pieniądze w ramach kredytu czy pożyczki, banki, firmy pożyczkowe oraz instytucje finansowe godzą się na ryzyko niespłacenia zobowiązań zaciągniętych przez klientów. Aby je zminimalizować, mniej lub bardziej dokładnie weryfikują wnioskodawców pod kątem ich możliwości finansowych. W tym celu najczęściej wymaga się udokumentowania osiąganych dochodów, np. poprzez przedłożenie zaświadczenia bądź oświadczenia o zarobkach, wycinku z emerytury, rocznego rozliczenia podatkowego PIT czy wyciągu z konta bankowego. W oparciu o te dokumenty bank lub inny podmiot udzielający kredytu bądź pożyczki może stwierdzić, czy klient jest godny zaufania i można mu pożyczyć pieniądze.

Czy wszystkie kredyty i pożyczki na rynku są objęte weryfikacją dochodów klienta? Jeśli chodzi o kredyty, to tak – wymóg oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy wynika z aktualnych przepisów, do których banki muszą się stosować. Inaczej sytuacja wygląda przy pożyczkach, ponieważ w ich przypadku nie istnieje obowiązek weryfikacji klientów pod kątem ich zdolności finansowych, jednak mimo to większość firm pożyczkowych to robi. Większość, ale nie wszystkie. Czytaj dalej i sprawdź, jak działa pożyczka na raty bez dochodu oraz gdzie można ją uzyskać.

Bez dochodu, ale z weryfikacją

Jak już ustaliliśmy, pożyczki bez dochodu są dostępne wyłącznie w firmach pozabankowych. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej lub porównywarki pożyczek online, żeby znaleźć oferty dla osób, które nie są w stanie udokumentować swoich dochodów lub w ogóle ich nie posiadają. Co jednak istotne, fakt, że tego rodzaju pożyczki nie wymagają potwierdzenia osiąganych dochodów, nie znaczy, że nie wiążą się z żadną weryfikacją. Otóż składając wniosek o pożyczkę, trzeba będzie przesłać co najmniej skan dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Pożyczki bez dochodu są praktycznie pozbawione formalności i można je otrzymać w ekspresowym tempie. Wystarczy kilkanaście minut na wypełnianie formularza i drugie tyle na przeanalizowanie go przez pracowników wybranej firmy, żeby otrzymać informację o akceptacji lub odrzuceniu wniosku. W razie akceptacji pieniądze pojawią się na koncie niemal natychmiast. Czy jednak istnieje możliwość odrzucenia wniosku, skoro firmy pożyczkowe nie weryfikują dochodów klienta? Tak, to się zdarza.

Pożyczki nie dla nierzetelnych dłużników

Wniosek o przyznanie pożyczki może zostać odrzucony, jeżeli wnioskodawca widnieje w bazach dłużników z powodu nieuregulowanych i przeterminowanych zobowiązań. Należy bowiem pamiętać, że o ile firmy pożyczkowe często nie sprawdzają dochodów, to prawie zawsze weryfikują klienta pod kątem jego historii kredytowej. Gdy okazuje się, że jest ona zła, a klient nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, najprawdopodobniej nie będzie miał szansy na otrzymanie pożyczki, również tej bez dochodów.

Jednocześnie warto mieć świadomość, że istnieją kredyty i pożyczki na oświadczenie, które ma charakter wyłącznie deklaratywny, a jego treść nie jest weryfikowana pod kątem prawdziwości. Chodzi m.in. o szybkie chwilówki, z którym można skorzystać równie łatwo jak z pożyczek bez dochodów. Najbardziej aktualne oferty chwilówek można znaleźć na stronie bezpiecznechwilowki.pl.

Materiał promocyjny