Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Depilacja woskiem w gabinecie kosmetycznym – jak się do niej przygotować?

04.04.2019 15:13 | 0 komentarzy | 530 odsłon | red

Materiał promocyjny

Woskowanie jest popularną metodą depilacji, ponieważ nie tylko usuwa większe ilości włosów, ale również gwarantuje dłuższy czas uczucia gładkiej skóry. Nic więc dziwnego, że w okresie przedwakacyjnym gabinety kosmetyczne cieszą się sporym zainteresowaniem, jednak wiele klientek zastanawia się nad tym, jak właściwie przygotować się na proces depilacji woskiem? Na co zwracać szczególną uwagę?

0
Depilacja woskiem w gabinecie kosmetycznym – jak się do niej przygotować?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zrób test przed głównym zabiegiem

Zanim zarezerwujesz wizytę, musisz najpierw być w stu procentach pewna, że zabieg jest dla Ciebie bezpieczny. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych często test jest koniecznością przed przeprowadzeniem całego procesu, szczególnie jeśli depilacja woskiem ma dotyczyć większych partii ciała, takich jak nogi lub też bardzo delikatnych, takich jak okolice bikini. Największe ryzyko wystąpienia uczulenia lub podrażnień pojawia się wtedy, gdy materiały stosowane przy usuwaniu włosów zawierają sztuczne składniki i zapachy, w innych przypadkach pojawienie się jakiejkolwiek reakcji jest niezwykle rzadkie.

Przeprowadź szczery wywiad z kosmetyczką

Po określeniu, że woskowanie jest dla Ciebie bezpieczną metodą depilacji, ważne jest, aby poinformować swojego specjalistę od woskowania o alergiach i wrażliwości skóry przed wykonaniem usługi. Może to pomóc wybrać odpowiedni skład wosku dla Twojego rodzaju skóry i sprawić, że proces będzie dużo łatwiejszy, a co za tym idzie mniej bolesny.

 

Jeśli przed zabiegiem chcesz porozmawiać ze specjalistką, to wejdź na stronę https://jadoreinstytut.com/depilacja-woskiem i skontaktuj się telefonicznie lub mailowo z doświadczonymi kosmetyczkami. Odpowiedzą one każde nurtujące Cię pytanie.

Spodziewaj się lepszych efektów w porównaniu do domowych sposobów

Podczas gdy bardzo łatwo jest o zestaw do depilacji woskiem, którym to można wykonać cały zabieg samej w domu, to jednak  najlepiej pozostawić to zadanie ekspertom. Kosmetyczki przechodzą wiele szkoleń, aby uzyskać certyfikaty w konkretnych dziedzinach, więc jeśli chcesz szybko i w bezbolesny sposób pozbyć się niechcianego owłosienia, to naprawdę o wiele wygodniej jest udać się do gabinetu kosmetycznego. Dodatkowo warto poruszyć tu kwestię ceny – dobrej jakości woski dostępne na ogólnym rynkiem są po prostu drogie. Często w przeliczeniu na jeden efektywny zabieg zapłaci się o wiele mniej u kosmetyczki, która posiada specjalistyczne preparaty i może je dostosować do konkretnego rodzaju skóry.

Dbaj o skórę po zabiegu

Pielęgnacja skóry po depilacji woskiem jest równie ważna, jak przygotowanie się do zabiegu. Zazwyczaj powinnaś poczekać co najmniej cztery do sześciu tygodni, aż do zaplanowania następnej wizyty, dzięki czemu Twoja skóra będzie miała czas na regenerację. Możesz jej w tym pomóc, stosując odpowiednie kremy. Bardzo pomoce okazuje się serum zapobiegające wrastaniu włosków, a także balsamy wpływające na miękkość i gładkość skóry.

 

Ponadto kluczowe jest utrzymanie nawilżonej skóry między zabiegami depilacji woskiem. Suchy i łuszczący się naskórek może powodować duży dyskomfort podczas usuwania włosów, dlatego ważne jest, aby skóra była zawsze optymalnie nawodniona.

Materiał promocyjny