Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Zastawa stołowa – jeden zakup na długie lata

06.02.2019 11:22 | 0 komentarzy | 545 odsłon | red

Materiał promocyjny

Trudno wyobrazić sobie rodzinną uroczystość bez eleganckiej zastawy stołowej. Jest najważniejszym elementem na odświętnym stole. Jednak wybór idealnego kompletu nie jest wcale prosty. Klasyczna, nowoczesna, uniwersalna lub ze świątecznym motywem?

0
Zastawa stołowa – jeden zakup na długie lata
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ponieważ zastawa stołowa to jeden z zakupów, który może być traktowany w kategorii wieloletniej inwestycji, trzeba do niego podejść z rozwagą i zastanowić się, czego właściwie potrzebujemy, a z czego będziemy korzystać w przyszłości. Producenci proponują wiele różnych wzorów, ale nie każdy z nich sprawdzi się w równym stopniu.

Jak duża zastawa stołowa?

Pierwszym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć, to ilu gości zazwyczaj do nas przychodzi. Z reguły zastawa stołowa jest na sześć, dwanaście lub dwadzieścia cztery osoby. Nawet jeśli obecnie urządzamy mało obiadów, warto wyposażyć się nie tylko w talerze, ale także w sosjerkę, wazę, półmiski. Istnieje prawdopodobieństwo, że jeśli będziemy chcieli dokupić coś za kilka lat, może pojawić się problem. Producenci zmieniają swoją ofertę i może się okazać, że albo całej serii już nie ma, albo różni się widocznymi detalami. Dlatego też warto spojrzeć pod kątem przyszłości.

Klasyka czy nowoczesny design?

Klasyczna zastawa stołowa najczęściej ma barwne zdobienia na brzegach. Szczególnie popularne są kolorowe kwiaty. Najczęściej zdobienia te są subtelne, podobnie jak sam kształt naczynia i ewentualne żłobienia. W przypadku nowoczesnych naczyń można zauważyć dużo większe bogactwo formy. Liczy się oryginalność, wyrazistość, geometria. Soczyste zielenie, czy czerwienie nie należą do rzadkości. W doborze kolorystyki można pójść też w zupełnie przeciwną stronę – wybrać ciekawy kształt, na przykład kwadratowy, ale bez żadnych barwnych zdobień, w jednym kolorze. Warto zauważyć, że biała porcelana ma to do siebie, że jest ponadczasowa i można ją zestawiać z dodatkami w dowolnym kolorze.

Mając wątpliwości co do tego, na jaką barwę się zdecydować, ponownie trzeba spojrzeć na swoje potrzeby teraz i w przyszłości. Można kupić coś, co pasuje doskonale do aranżacji jadalni, ale trzeba rozważyć, czy motywy sprawdzą się na każdą okazję. I druga rzecz, czy jeśli za jakiś czas zmienimy wystrój wnętrza, czy zastawa stołowa w dalszym ciągu będzie się równie dobrze prezentowała. Poza względami wizualnymi warto zweryfikować, czy naczynia będą wygodne podczas jedzenia. Istotne jest to, czy talerze nie są za ciężkie, czy ich wielkość jest odpowiednia, a kształt gwarantuje wygodę w trakcie jedzenia.

A może zastawa śniadaniowa?

Przyjęło się, że wyposażając jadalnię, kupujemy zastawę obiadową. Jednak ciekawie prezentuje się też zastawa śniadaniowa. Sprawdzi się ona nie tylko podczas śniadania wielkanocnego. Jeśli lubimy zacząć poranek w wielkim stylu lub chcemy, by domownicy zasiadali do rodzinnego niedzielnego śniadania wspólnie, zastawa śniadaniowa sprawi, że posiłek będzie bardziej wykwintny i wyjątkowy. Podobnie, jak w przypadku zastawy obiadowej, tak i tutaj możemy wybierać wzory z różnymi ornamentami.

 

Materiał promocyjny