Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jakie obrączki warto wybrać?

05.02.2019 11:16 | 0 komentarzy | 493 odsłony | red

Materiał promocyjny

Zawarcie ślubu bez zestawu obrączek nie jest możliwe już choćby dlatego, że pozostaje w sprzeczności z przepisami polskiego prawa. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego ich wyborowi poświęca się tak wiele uwagi. Jakie obrączki warto wybrać? Okazuje się, że istnieje co najmniej kilka odpowiedzi na tak postawione pytanie.

0
Jakie obrączki warto wybrać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał, z jakiego wykonano obrączki


Gdy mówimy o obrączkach ślubnych, przeważnie mamy na myśli te, które wykonano z żółtego złota. Rzeczywiście, cieszą się one dużą popularnością, z pewnością jednak nie są jedynymi, które mogą nas zainteresować. Również obrączki wykonane z innych typów złota powinny wzbudzić naszą ciekawość. Zwykle nie są wiele droższe, a jednocześnie mogą zachwycać swoją oryginalnością.


Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście złoto białe, a więc ten jego stop, który łączy złoto z niklem, cynkiem, a czasem także z palladem i srebrem. Oczywiście, dziś stopy z niklem nie są wcale obowiązkowe. Materiał ten jest silnie uczulający, znalezienie złota białego bez niklu nie powinno być więc poważniejszym problemem. Po białe złoto sięga się zwykle w uznaniu dla jego walorów wizualnych. Nie może być zresztą inaczej skoro przypomina ono platynę znaną ze swojej dużej wartości. Dodatkowo jest ono pokryte warstwą rodu, to zaś sprawia, że korzystając z niego możemy cieszyć się wyjątkowo pięknym połyskiem. Białe złoto ma i ten plus, że jest trwalsze niż jego żółty odpowiednik.
Jakie obrączki wybrać, jeśli chcemy zaskoczyć rozwiązaniem jeszcze bardziej nietypowym? Może się okazać, że idealnym rozwiązaniem stanie się złoto różowe, a więc takie, którego stop został wzbogacony o miedź. Ten rodzaj złota cieszy się szczególnie dużą popularnością wśród pań, panowie jednak również nie ukrywają zadowolenia, gdy je widzą.

Wygląd obrączek


Jeszcze nie tak dawno wychodzono z założenia, że obrączki ślubne powinny być takie same bez względu na to, czy będzie nosić je przyszły mąż, czy też żona. Dziś jednak wiemy, że wcale nie musi tak być. Co więcej, obrączki charakteryzujące się dwoma różnymi wzorami są tymi, które cieszą się szczególnie dużą popularnością. 
W takim przypadku obrączka dla Panny Młodej jest zwykle uzupełniana o dodatkowe ozdoby. Jest więc bardziej dekoracyjna od tej, którą otrzymuje Pan Młody. Oczywiście, obie są wykonane z tych samych kruszców, nadal można więc mówić o podobieństwie nie pozostawiającym wątpliwości, co do tego, że należą do jednej pary.

Kształt


Pewnym zaskoczeniem dla osób przygotowujących się do zakupu obrączek może być odkrycie, że zarówno ich kształt, jak i samo wykończenie, mogą być zarówno bardziej, jak i mniej konwencjonalne. Obecnie największą popularnością cieszą się w tym kontekście obrączki soczewkowe, a więc takie, które zwracają na siebie uwagę dzięki delikatnemu zaokrągleniu od wewnątrz oraz na zewnątrz. Jeśli jednak para chce dokonać mniej oczywistego wyboru, ciekawą opcją są obrączki z płaskim wykończeniem z zewnątrz – bardzo nowoczesne w swoim wyglądzie.

Bez względu na to, na jaki rodzaj obrączek się decydujemy, pamiętajmy o tym, aby były one rozwiązaniami wysokiej jakości. Wszak nosić będziemy je przez całe życie!

Więcej o obrączkach na www.karkosik.pl/14-obraczki-slubne

Materiał promocyjny