Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Przedsiębiorco! To pieniądze dla ciebie

27.05.2019 16:30 | 0 komentarzy | 1 715 odsłona | Tadeusz Jachnicki

Prowadzisz biznes w Małopolsce? Chcesz rozwinąć skrzydła, zainwestować, poszerzyć zakres działań, ale zastanawiasz się skąd na to wszystko wziąć? Z pieniędzy unijnych, w konkursach przygotowanych przez samorząd wojewódzi, z myślą o przedsiębiorcach do wzięcia jest ponad 150 mln zł.

0
Przedsiębiorco! To pieniądze dla ciebie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

39 mln zł trafi do przedsiębiorców, którzy planują rozwój infrastruktury gwarantującej prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej.

Na realizację badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych, w tym linii demonstracyjnych i pilotażowych przeznaczył 75 mln zł.

Kolejnych 16 mln zł jest na tzw. bony na innowacje. Podobny bon można otrzymać na nowy produkt wzbogacający dotychczasową ofertę firmy, unowocześniony proces produkcji towaru, czy usługę, której do tej pory przedsiębiorstwo nie świadczyło. Przedsiębiorcy z mikro, małych i średnich firm mogą otrzymać bezzwrotną dotację w celu podniesienia innowacyjności przedsiębiorstwa, a co za tym idzie - jego konkurencyjność.

Konkurs przewiduje dwie możliwości wsparcia - w ramach dużego lub małego bonu na innowacje. Pierwszy pozwala uzyskać dofinansowanie na usługę, której koszty sięgają nawet do 200 tys. zł. Natomiast mały bon to szansa na wsparcie dla mniejszych projektów o wartości do 50 tys. zł.

Jest jeszcze 21 mln zł dla początkujących, czyli firm które działają na rynku nie dłużej niż dwa lata i chcą wprowadzać na rynek nowe lub znacząco udoskonalone produkty.