Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

W niedzielę wybierzemy przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego

21.05.2019 19:07 | 31 komentarzy | 7 142 odsłon | Tadeusz Jachnicki
Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 21:00

80 osób marzy o fotelach europoselskich w małopolsko-świętokrzyskim okręgu wyborczym, czyli tym obejmującym powiat chrzanowski. Jest wśród nich jedna mieszkanka naszego terenu.

31
W niedzielę wybierzemy przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę, 26 maja, będziemy wybierać 51 posłów do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze będą czynne w godz. od 7 do 21.

Aby zagłosować, należy się wylegitymować dokumentem tożsamości ze zdjęciem: dowodem osobistym lub paszportem.

Otrzymamy jedną kartę do głosowania, na której będą umieszczone listy kandydatów, zgłoszonych przez komitety wyborcze.

Znak X, by nasz głos był ważny, należy postawić przy jednym z kandydatów.

A na kogo możemy zagłosować? Poniżej lista wszystkich kandydatów


Numer na liście, imię i nazwisko, zawód, miejscowość zamieszkania, poparcie

KWW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY
1. Konrad BERKOWICZ, informatyk, Kraków, nie należy do partii politycznej;
2. Dawid LEWICKI, politolog, Kielce, nie należy do partii politycznej;
3. Michał WAWER, radca prawny, Warszawa, członek Ruchu Narodowego;
4. Andrzej SKUPIEŃ, audytor systemów informatycznych, Biały Dunajec, nie należy do partii politycznej;
5. Barbara ŁACH, przedsiębiorca, Zabawa, nie należy do partii politycznej;
6. Marek CIESIELCZYK, politolog, Tarnów, nie należy do partii politycznej;
7. Edyta MARSZAŁEK-WOJCIECHOWSKA, technik ekonomista, Jastrzębia, nie należy do partii politycznej;
8. Maria LECHOWICZ, przedsiębiorca, Tarnów, nie należy do partii politycznej;
9. Ernest MICHAŁOWSKI, specjalista prawa Unii Europejskiej, Stara Dębowa Wola, nie należy do partii politycznej;
10. Lucyna KULIŃSKA, nauczyciel akademicki, Kraków, nie należy do partii politycznej.

KW WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA
1. Maciej GDULA, nauczyciel akademicki, Warszawa, nie należy do partii politycznej;
2. Małgorzata MARENIN, nauczyciel, Kielce, członek Wiosny Roberta Biedronia;
3. Tomasz TERLECKI, ekolog, Kraków, nie należy do partii politycznej;
4. Anna NOWORYTA, pracownik samorządowy, Czyżówka, członek Wiosny Roberta Biedronia;
5. Jacek JABŁOŃSKI, przedsiębiorca, Tarnów, członek Wiosny Roberta Biedronia;
6. Bogusława DŁUGOSZ, sprzedawca, Bartków, nie należy do partii politycznej;
7. Jakub BOCHEŃSKI, ekonomista, Podrzecze, członek Wiosny Roberta Biedronia;
8. Maria WILCZYŃSKA, przedsiębiorca, Raciborsko, nie należy do partii politycznej;
9. Tomasz LEŚNIAK, politolog, Kraków, nie należy do partii politycznej;
10. Lilija TWARDOSZ, notariusz, Staniątki, członek Wiosny Roberta Biedronia.

KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
1. Róża GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN, filolog angielski, Kraków, członek PO;
2. Adam JARUBAS, wykładowca akademicki, Błotnowola, członek PSL;
3. Andrzej SZEJNA, prawnik, Końskie-Izabelów, członek SLD;
4. Ewa SUFIN-JACQUEMART, socjolog, Warszawa, członek partii Partii Zieloni;
5. Bogusław SONIK, poseł do Parlamentu Europejskiego, Kraków, członek PO;
6. Jagna MARCZUŁAJTIS-WALCZAK, nauczyciel - trener, Mogilany, członek PO;
7 Dorota NIEDZIELA, lekarz weterynarii, Kęty, PO;
8 Robery WARDZAŁA, manager, Tarnów, członek PO;
9. Elżbieta BIŃCZYCKA, filolog polski-teatrolog, Kraków, członek Unii Europejskich Demokratów;
10. Adam CYRAŃSKI, manager, Kielce, nie należy do partii politycznej.

KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Beata SZYDŁO, parlamentarzysta, Przecieszyn, PiS;
2. Ryszard LEGUTKO, nauczyciel akademicki, Mników, nie należy do partii politycznej;
3. Patryk JAKI, politolog, Warszawa, nie należy do partii politycznej;
4. Dominik TARCZYŃSKI, parlamentarzysta, Kielce, członek PiS;
5. Włodzimierz BERNACKI, nauczyciel akademicki, Nowe Brzesko, członek PiS;
6. Barbara BARTUŚ, prawnik, Lipinki, członek PiS;
7. Elżbieta DUDA, parlamentarzysta, Skała, członek PiS;
8. Michał CIEŚLAK, parlamentarzysta, Oblekoń, członek Porozumienia Jarosława Gowina;
9. Arkadiusz MULARCZYK, adwokat, Nowy Sącz, członek PiS;
10. Anna KRUPKA, socjolog, Wola Starogrodzka, członek PiS;

KKW LEWICA RAZEM - RAZEM, UNIA PRACY, RSS
1. Jan ORKISZ, pracownik samorządowy, Olkusz, członek Unii Pracy;
2. Maria ŁAŚ, tłumacz, Gronków, członek Partii Razem;
3. Oskar STYCZEŃ, tłumacz języków obcych włoskiego i hiszpańskiego, Kielce, członek Partii Razem;
4. Tomasz ZAWADA, informatyk, Kraków, członek Partii Razem;
5. Agnieszka SZMIT-MORZE, przedsiębiorca, Kielce, członek Partii Razem;
6. Ewa KWIECIEŃ, politolog, Kraków, członek Partii Razem;
7. Barbara KUSIAK-KOBYLARZ, emeryt, Tarnów, członek Partii Razem;
członek partii politycznej: Partia Razem;
8. Mateusz BURZAWA, religioznawca, Kraków, członek Partii Razem;
9. Monika SZYMAŃSKA, psycholog, Kraków, członek Partii Razem;
10. Roman JEDYNAK, ekonomista, Kraków, nie należy do partii politycznej.

KWW KUKIZ'15
1. Paweł KUKIZ-SZCZUCIŃSKI, lekarz, Klonów, nie należy do partii politycznej;
2. Piotr KUBICZEK, przedsiębiorca, Kraków, nie należy do partii politycznej;
3. Elżbieta ZIELIŃSKA, politolog, Kobylanka, członek Unii Polityki Realnej;
4. Daniel KIERPIEC, prawnik, Kęty, nie należy do partii politycznej;
5. Kamilla MARTYNIUK, artysta plastyk, Kraków, nie należy do partii politycznej;
6. Magdalena FOGIEL-LITWINEK, nauczyciel, Suków, nie należy do partii politycznej;
7. Klaudia SŁOWIK-MACIEJEWSKA, adwokat, Raciborowice, nie należy do partii politycznej;
8. Narcyz SADŁOŃ, lekarz, Kościelisko, nie należy do partii politycznej;
9. Bawer AONDO-AKAA, teolog, Kraków, członek Prawicy Rzeczypospolitej;
10. Norbert KACZMARCZYK, poseł na Sejm RP, Czajęczyce, nie należy do partii politycznej.

KWW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI
1. Krzysztof ZAJĄC, naukowiec, Rudawa, nie należy do partii politycznej;
2. Martyna CHOLEWA, handlowiec, Końskie, nie należy do partii politycznej;
3. Alicja NOWAK, nauczyciel, Gorlice, nie należy do partii politycznej;
4. Maciej GURGUL, pracownik biurowy, Rzuchowa, nie należy do partii politycznej;
5. Albina MARCINKOWSKA, nauczyciel, Kolonia Mrowina, nie należy do partii politycznej;
6. Marta SŁABY, nauczyciel, Żeleźnikowa Wielka, nie należy do partii politycznej;
7. Łukasz BĄCHOR, przedsiębiorca, Wolbrom, nie należy do partii politycznej;
8. Anna KRZYSZTOFOWICZ, doradca klienta, Stary Wiśnicz, nie należy do partii politycznej;
9. Rafał SZCZYKUTOWICZ, inżynier mechanik, Lechów, nie należy do partii politycznej;
10. Arkadiusz MIKLER, przedsiębiorca, Gaj, nie należy do partii politycznej;

KKW POLEXIT - KOALICJA
1. Stanisław ŻÓŁTEK, matematyk, Kraków, członek Kongresu Nowej Prawicy;
2. Andrzej PACIEJ, nauczyciel matematyki, Piątkowa, członek Kongresu Nowej Prawicy;
3. Tomasz KRZCIUK, politolog, Kraków, członek Kongresu Nowej Prawicy;
4. Magdalena DZIĘGIEL-GĄDEK, asystent parlamentarny, Kraków, nie należy do partii politycznej;
5. Barbara KOWACKA, technik wiertnik, Kraków, nie należy do partii politycznej;
6. Maciej SIERANT, technik wiertnik, Kraków, członek Kongresu Nowej Prawicy;
7. Joanna ŁĘCKA, fotograf, Ruda Śląska, nie należy do partii politycznej;
8 Stanisław ŻMIGRODZKI, inż. mechanik, Słomniki, członek Kongresu Nowej Prawicy;
9. Katarzyna FĄFARA, księgowa, Kraków, nie należy do partii politycznej;
10. Jarosław SZATAN, przedstawiciel handlowy, Olkusz, członek Kongresu Nowej Prawicy.