Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

850 tys. zł na stypendia dla najzdolniejszych

24.01.2019 17:00 | 0 komentarzy | 2 087 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Jest nowy program wsparcia najzdolniejszych uczniów i studentów z Małopolski. Jest on adresowany do młodych ludzi, którzy osiągają nie tylko sukcesy w nauce, ale również w prestiżowych zawodach sportowych czy konkursach artystycznych.

0
850 tys. zł na stypendia dla najzdolniejszych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczniowie i studenci mogą starać się o stypendia w wysokości kilkuset złotych miesięcznie.
By móc się o nie ubiegać, trzeba być zameldowanym w Małopolsce. Stypendia będą przyznawane za szczególne osiągnięcia artystyczne, sportowe lub humanistyczne.
Będzie je można otrzymać na 10 miesięcy.

Uczniowie podstawówek (klasy 5-7) mogą liczyć na 350 zł brutto. Ósmoklasiści (w tym klas dotychczasowego gimnazjum) na 425 zł brutto a uczniowie szkół ponadpodstawowych (w tym ponadgimnazjalnych) na 500.

Studentom stypendia także będą przyznawane na okres maksymalnie 10 miesięcy, z wyjątkiem stypendium na naukę języka obcego przyznawanego na okres trwania kursu oraz stypendium stażowego przyznawanego na okres trwania stażu.

Miesięczna wysokość stypendiów wynosi maksymalnie 600 zł brutto, z wyjątkiem stypendium na naukę nowożytnego języka obcego (wysokość stypendium wynosi nie więcej niż 50 proc. kosztu kursu) oraz stypendium stażowego (wysokość stypendium wynosi równowartość stypendium przyznanego przez przedsiębiorcę, przy czym nie więcej niż 800 zł brutto miesięcznie).

Wnioski o stypendium będą przyjmowane od czwartku 31 stycznia.

Tutaj znajdziecie Państwo wszystkie informacje na temat Regionalnego Programu Stypendialnego.