Libiąż

Zawodnicy po biegu na 10 km: czuliśmy się, jak kurczaki w piekarniku (WIDEO, ZDJĘCIA)

30.06.2019 15:38 | 1 komentarz | 5 811 odsłon | Marek Oratowski

Upalna pogoda sprawiła, że pokonanie w niedzielę 10-kilometrowej trasy dla większości ze 113 uczestników rywalizacji w Libiążu było sporym wysiłkiem. Wygrała para z Ukrainy.

1
Zawodnicy po biegu na 10 km: czuliśmy się, jak kurczaki w piekarniku  (WIDEO, ZDJĘCIA)
Biegacze kończą pierwszy kilometr

Zawodnicy spoza ziemi chrzanowskiej przekonywali, że trasa była dobrze zabezpieczona i ciekawa. Wygrał Ukrainiec z Doniecka Pavlo Veretskyi z bardzo dobrym czasem 34 minuty i 2 sekundy. Wśród kobiet triumfowała jego żona Velentyna Kiliarska. Dzień wcześniej oboje pobiegli w Rybniku, gdzie także zgarnęli nagrody.

Z zawodników z naszego terenu najlepszy, bo czwarty w „generalce" był Rafał Zelech z Chełmka, a piątą lokatę zajął chrzanowianin Robert Zielonka. Druga wśród pań zakończyła zmagania Aleksandra Jachimczyk z Chrzanowa.

Na trasie urządzono dwa punkty z wodą oraz dwie kurtyny wodne. Niektórzy biegacze mówili nawet na mecie, że mogło być ich więcej.

- Czuliśmy się, jak kurczaki w piekarniku - stwierdził obrazowo Dariusz Derendarz, libiąski radny. To był jego drugi bieg. Debiut zaliczył miesiąc wcześniej w trakcie Bukowica Run w Zagórzu.

Organizatorem imprezy było LCK. Zobaczcie, jak walczyli biegacze.