Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Kartel chce zbudować libiąski basen w szybkim tempie

25.04.2019 20:00 | 6 komentarzy | 2 985 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Wiosna 2022 roku. W Libiążu swe podwoje otworzy basen ze strzelnicą, tężniami, fitnessem i zewnętrzną ścianką wspinaczkową. Będzie nowocześnie i energoszczędnie. Tak przynajmniej wynika z podpisanej dziś w libiąskim magistracie umowy na budowę krytej pływalni.

6
Kartel chce zbudować libiąski basen w szybkim tempie
- To historyczna chwila - te słowa padły dziś przed złożeniem podpisu pod umową z wykonawcą budowy basenu w Libiążu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podpisy na dokumencie, który rozpoczyna realizację inwestycji wartej 32,8 mln złotych, złożyli dziś w USC burmistrz Libiąża Jacek Latko, wiceprezes zarządu Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego KARTEL Tomasz Sękiewicz oraz prokurent Tomasz Adamczyk.

W Libiążu tęsknota za krytym basenem jest duża. Ten należący niegdyś do libiąskiej kopalni, kilkanaście lat temu zamknięto na cztery spusty, a libiąskie dzieci na zajęcia z pływania trzeba teraz wozić do Chrzanowa. W 2022 ma się to zmienić, a może nawet wcześniej, bo - jak oznajmił Tomasz Sękiewicz - budować dobrze, to budować szybko. Nie ukrywał, że planuje skrócenie czasu trwania inwestycji.

Wykonawca - PBO KARTEL SA z Jędrzejowa powstało w 1990 roku. Buduje obiekty użyteczności publicznej, obiekty przemysłowe, hale sportowe. Do tej pory zreazliowało budowę 9 basenów.

- Budowa krytej pływalni w Libiążu to dla nas ogromne wyzwanie techniczne i finansowe. Szczególne podziękowania składam na ręce pani skarbnik Teresy Litwińskiej, która przeanalizowała budżet i prognozę finansową, dzięki czemu możemy bezpiecznie budować basen z własnych środków. Oczywiście będziemy starali się zdobyć na ten cel także fundusze zewnętrzne - zapowiedział burmistrz Jacek Latko.


I zaprosił zebranych na spotkanie za cztery lata. Już w strojach kąpielowych.