Libiąż

Szczypiorniści z Chrzanowa ustąpili jedynie dwóm uznanym firmom

25.02.2018 16:39 | 0 komentarzy | 5 152 odsłon | Marek Oratowski

Piłkarze ręczni Vive Kielce wygrali w niedzielę ogólnopolski turniej juniorów młodszych Libiąż Cup. Szczypiorniści PMOS Chrzanów odebrali medale za trzecie miejsce.

0
Burmistrz Jacek Latko zawiesza medale na szyjach zawodników zespołu PMOS Chrzanów II

W trzydniowej rywalizacji uczestniczyło dziesięć zespołów. W finale żywiołowo dopingowani zawodnicy KS PGE Vive Kielce pokonali 27-21 Gwardię Opole. W starciu o trzecie miejsce PMOS Chrzanów II wygrał z Viretem Zawiercie (23-19). Szósta lokata przypadła gospodarzom z UKS Czwórka Libiąż (w ubiegłym roku zamknęli stawkę, zajmując dziesiąte miejsce). Siódma w klasyfikacji końcowej była ekipa PMOS Chrzanów I.

Zawodnik z Chrzanowa Bartosz Hardzina okazał się królem strzleców imprezy (z 48 bramkami).

- Trzecie miejsce to naprawdę dobre osiągnięcie. W tamtym roku zabrakło nas na podium. Tym razem do awansu do finału zabrakło nam zaledwie dwóch bramek w meczu z naszymi kolegami z PMOS-u I, którzy zagrali bardzo ambitnie i fair, więc nikt nie mógł powiedzieć, że to spotkanie było ustawione - powiedział Maksymilian Pasierb, kapitan PMOS Chrzanów II, trzeciego zespołu turnieju.