Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Każdy może obejrzeć Biblię Gutenberga i starożytne zwoje

08.02.2018 13:06 | 0 komentarzy | 2 513 odsłony | Marek Oratowski

Do 14 lutego w strażnicy OSP w Libiążu będzie czynna niezwykła wystawa. Można na niej obejrzeć cenne egzemplarze Biblii, począwszy od tych najstarszych.

0
Każdy może obejrzeć Biblię Gutenberga i starożytne zwoje
Jeden z organizatorów wystawy Krzysztof Kołt prezentuje kopię pierwszej Biblii przetłumaczonej przez Cyryla i Metodego na język słowiański
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę, w pierwszym dniu, wystawę odwiedziło 120 osób. W czwartek już przed południem oprowadzający pokazali zbiory setce mieszkańców. W tym zorganizowanym grupom młodzieży.

- Widziałem tę wystawę w pszczyńskim muzeum. Pomyślałem że warto ją sprowadzić do Libiąża. Mamy m.in. replikę Biblii Gutenberga, zwojów z Qumran z II wieku p.n.e. i Biblii Genewskiej, na którą przysięga każdy pryzydent USA. A także 7-metrowy rękopis Księgi Izajasza, znaleziony w jaskiniach nad Morzem Martwym - wyliczył Krzysztof Kołt, oprowadzający po ekspozycji urządzonej w sali bankietowj OSP przy ul. Floriańskiej.

Wystawę "Księga, która przetrwała wieki - historia Biblii" można oglądać do 14 lutego. W dni powszednie i sobotę od godz. 9 do 19, a w niedzielę od godz. 14 do 19.