Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

W swojej szkole Helenka ma tablicę

06.02.2018 17:35 | 1 komentarz | 4 240 odsłony | Marek Oratowski

We wtorek w Zespole Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu rodzice zamordowanej przed rokiem wolontariuszki Heleny Kmieć odsłonili poświęconą jej tablicę. W uroczystości uczestniczył arcybiskup Marek Jędraszewski.

1
W swojej szkole Helenka ma tablicę
Tablicę poświęcił abp Marek Jędraszewski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamordowana w Boliwii świecka misjonarka uczyła się w tej katolickiej szkole. Teraz placówka znajduje się przy ulicy Heleny Kmieć. To był ukłon rady miejskiej w stronę wolontariuszki.

Dyrektor Anetta Szewczyk powiedziała, że na tablicy pamiątkowej odsłoniętej na szkolnym korytarzu znalazły się słowa z wywiadu, jakiego Helenka udzieliła do książki wydanej na jubileusz szkoły. Radziła w nim rówieśnikom m.in., by uczyli sie języków oraz dzielili się swoimi talentami. Tablicę odsłoniętą przez rodziców zamordowanej poświęcił arcybiskup Marek Jędraszewski, który wcześniej w pobliskim kościele Przemienienia Pańskiego odprawił mszę świętą i wysłuchał koncertu.

O wciąż dużym zainteresowaniu osobą zamordowanej 26-latki świadczy obecność na uroczystości kilku ekip telewizyjnych i licznych oficjeli.