Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Kryty basen, miasteczko rowerowe, kolejne rondo. Lista inwestycji jest długa

26.01.2018 12:30 | 6 komentarzy | 4 650 odsłony | Marek Oratowski

Dwadzieścia milionów na inwestycje zaplanowali libiąscy samorządowcy w uchwalonym w piątek budżecie gminy na 2018 rok. Zostaną wydane głównie na remonty dróg i poprawę bazy rekreacyjno-sportowej.

6
Kryty basen, miasteczko rowerowe, kolejne rondo. Lista inwestycji jest długa
Wszyscy radni głosowali za budżetem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radni jednogłośnie poparli budżet. Mimo kilku uwag przedstawicieli Żarek i Gromca, oczekujących na więcej. W planie finansowym znalazły się pieniądze na remont kolejnych dróg (m.in. 11 Listopada, Jaworowej i św. Barbary oraz dofinansowanie budowy ronda koło poczty przy ul. Oświęcimskiej). Funduszy wystarczy także m.in. na rozpoczęcie budowy krytego basenu oraz hali łukowej przy szkole w Żarkach. Obok stadionu przy ul. Piłsudskiego powstanie miasteczko ruchu rowerowego. Doposażonych zostanie kilka kolejnych placów zabaw. Plan zakłada rozbudowę cmentarza komunalnego.

- Od dziesięciu lat, kiedy jestem burmistrzem, nie było tyle pieniędzy na inwestycje. Teraz musimy zrobić wszystko, by te zadania udało się zrealizować. Mam nadzieję, że uda się znaleźć firmy, które to zrobią w terminie, bo z tym w ostatnim czasie mieliśmy problem - stwierdził burmistrz Jacek Latko.
Więcej o planowanych inwestycjach napiszemy w środowym, papierowym wydaniu "Przełomu".