Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Burmistrzu, kup pan fortepian

04.01.2018 17:00 | 1 komentarz | 3 328 odsłony | Marek Oratowski

W odnowionych wnętrzach Libiąskiego Centrum Kultury przydałby się fortepian. Do tego zakupu przekonuje dyrekcja miejscowej szkoły muzycznej, która zbierała podpisy pod petycją w tej sprawie.

1
Burmistrzu, kup pan fortepian
Dyrektor szkoły muzycznej Anna Kumanek liczy na zakup instrumentu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Czy potrzebny jest zakup fortepianiu do Libiąskiego Centrum Kultury?


- W Libiążu nie mamy fortepianu, więc gdy przychodzą do nas jakieś perły, to zabieram je do chrzanowskiej szkoły, w której nadal uczę, by mogły się rozwijać. Nie ukrywam, że marzy mi się taki zakup do odnowionego wnętrza LCK. Na razie na tamtejszej scenie mamy do dyspozycji tylko nasze pianino elektryczne. Już 20 i 21 stycznia czeka nas w Libiążu I Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny, do organizacji którego namówili mnie rodzice uczniów. W tym roku wypożyczymy fortepian. Liczę jednak, że na drugą edycję będziemy mieli w mieście własny instrument - mówi Anna Kumanek, dyrektor Prywatnej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Libiążu.

Zakup fortepianu dobrej klasy to koszt około 100 tysięcy złotych. Dyrektor LCK Tomasz Bębenek nie ukrywa, że artyści występujący w Libiążu pytają o fortepian i są rozczarowani jego brakiem.

- Instrument dodałby splendoru naszej sali w LCK i jest potrzebny. Jest wiele możliwości dofinansowania takiego zakupu, więc wystąpimy z takim wnioskiem - zapewnia burmistrz Jacek Latko.

Rozmowę z dyrektor Anną Kumanek można przeczytać w najnowszym, papierowym wydaniu "Przełomu".