Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Strach przechodzić główną ulicą

01.12.2017 16:21 | 9 komentarzy | 5 297 odsłon | Marek Oratowski

Mieszkańcy alarmują, że przy ulicy Oświęcimskiej jest niebezpiecznie. Domagają się dodatkowego oświetlenia przejść dla pieszych oraz montażu sygnalizacji.

9
Strach przechodzić główną ulicą
Przechodzący przez ruchliwą ulicę muszą zachowac wzmożoną czujność
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ciągu ostatnich lat kilku mieszkańców straciło życie przechodząc przez tę ulicę. Ostatnie takie zdarzenie miało miejsce dwa tygodnie temu, gdy na pasach przy cmentarzu zginęła kobieta.

Zdaniem radnego Łukasza Płatka, który w tej sprawie pisał już do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, sytuacja wymaga podjęcia pilnych działań. Postuluje oświetlenie i dodatkowe oznaczenie przejść dla pieszych w okolicy cmentarza parafialnego, kościoła Przemienienia Pańskiego, domu parafialnego oraz urzędu miejskiego. A także zamontowanie sygnalizacji świetlnej na pasach zlokalizowanych w okolicy domu pogrzebowego.

- W tej sprawie wybieram się niedługo do ZDW w Krakowie, którego przedstawiciele gościli w tym tygodniu w Libiążu na wizji lokalnej. Jeśli będzie trzeba, sfinansujemy połowę kosztów, byle tylko załatwić temat kompleksowo - powiedział nam w piątek burmistrz Jacek Latko.