Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

To będzie świetna zabawa dla miłośników zwierząt

05.10.2017 07:15 | 0 komentarzy | 2 660 odsłony | Ewa Solak

W ramach Dnia Zwierzaka, w nadchodzącą sobotę w Libiążu, właściciele psów ze swoimi pupilami mogą wziąć udział w I Amatorskim Dogtrekkingu. O inicjatywie oraz innych atrakcjach przygotowanych dla Was opowiada pomysłodawca imprezy Maciej Kozicki z Libiąskiego Centrum Kultury.

0
To będzie świetna zabawa dla miłośników zwierząt
Maciej Kozicki z LCK zachęca do uczestnictwa w sobotniej imprezie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ewa Solak: Dogtrekking to..

Maciej Kozicki: Połączenie gry terenowej i biegu na orientację. Biorą w niej udział właściciele psów razem z czworonogami. Uczestnicy muszą pokonać określoną trasę, w tym wypadku 5 km m.in. przez łąki i las. Zaliczają miejsca kontrolne, wpisując do kart zawodników hasła. Wygrywa ten, kto najszybciej dotrze do mety i odnajdzie wszystkie punkty.

Skąd na to pomysł?

- Razem ze swoim psem brałem udział w podobnych inicjatywach w Jaworznie nad Sosiną czy Chorzowie. Uznałem, że to świetna zabawa, a przy okazji Dnia Zwierzaka warto taką grę zaproponować także miejscowym miłośnikom czworonogów. Chętni mogą się zgłaszać od godz. 9.00 na plac przed LCK. Dzięki wsparciu sponsorów przygotowaliśmy dla zwycięzców wiele nagród.

Oprócz dogtrekkingu szykują się także inne atrakcje.

- To przede wszystkim rozstrzygnięcie plebiscytu „Przełomu" Pochwal się swoim zwierzakiem. Odbędzie się na Placu Słonecznym o godz. 12. Razem z OTOZ Animals Oświęcim postanowiliśmy wypromować adopcje. Odkąd przygarnąłem psa ze schroniska uważam, że to naprawdę dobra rzecz. Liczymy, że kilka porzuconych zwierzaków znajdzie nowy dom. Każdy będzie mógł również finansowo wesprzeć przed zimą tę placówkę. Będą również atrakcje dla najmłodszych m.in. zwierzakowe malowanie twarzy.